Najlepsze (dotychczas) gry ekskluzywne na PlayStation 4

3

Największe perełki.

  NASTĘPNA 

Tytuły ekskluzywne od zawsze były motorem napędowym konsol. To w dużej mierze właśnie dla nich decydujemy się na kupno konkretnego sprzętu. Microsoft ostatnio trochę przysnął z tematem, Nintendo skrupulatnie idzie zgodnie ze swoimi tradycjami, a jak na tle konkurencji wypada platforma Sony? Moim zdaniem bardzo dobrze, ponieważ większość tytułów na wyłączność dostępnych na PlayStation 4 to prawdziwe perełki i jedynie sporadycznie trafiają się gorsze produkcje. Przyjrzyjmy się jednak tym najlepszym, w które powinien zagrać każdy posiadacz tej konsoli. Pamiętajcie, wybór jest mocno subiektywny.

MARVEL’S SPIDER-MAN

Sukces nowej gry poświęconej Spider-Manowi był pewny, ale nie sądziłem, że gra zrobi aż tak dużą furorę wśród graczy. Studio Insomniac Games podeszło do tematu źródłowego z ogromnym szacunkiem, dzięki czemu otrzymaliśmy produkcję godną najlepszych komiksów o tym superbohaterze. Ich gra nie była rewolucyjna pod żadnym względem, ale na tyle dobrze wykorzystywała znane mechaniki, że kompletnie nie przeszkadzała mi powtarzalność rozgrywki. Nie lubię zbytnio sandboksów, a Marvel’s Spider-Man wymaksowałem, zaliczając sto procent aktywności i zdobywając platynę. Zdarza mi się to niezwykle rzadko, co tylko uświadamia mnie w przekonaniu, jak dobra jest to gra. Więcej o tytule przeczytacie w naszej recenzji.

YAKUZA 6: THE SONG OF LIFE

SEGA po wielu latach rozwijania historii Kiryu Kazumy, w końcu postanowiła dotrzeć do finału, zamykając wszystkie najważniejsze wątki. Mimo to, produkcja została tak rozplanowana, że nawet osoby nie mające wcześniej do czynienia z cyklem, z łatwością odnajdą się w niuansach fabularnych i szybko wkręcą w klimat gry. The Song of Life nie wyróżniało się zbytnio od poprzedniczek, ale nie traktuję tego za wadę. W końcu, po co na siłę zmieniać coś, co było bardzo dobre? Yakuza nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością, a szkoda, ponieważ w pełni na to zasługuje. Nie bądźcie jak inni, koniecznie nadróbcie zaległości i poznajcie ten fantastyczny cykl. Z pewnością nie pożałujecie. Więcej o grze przeczytacie w naszej recenzji.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja3 komentarze

  1. Zestawienie fajne, dodałbym jeszcze kilka gier, ale najbardziej brakuje mi tu Detroit: Become Human :)

Zostaw komentarz