Najciekawsze premiery kwietnia

0

Czyli w co zagramy w kolejnych tygodniach.

Sezon powoli się rozkręca, dlatego w kwietniu znów czeka nas sporo premier. Moc wrażeń czeka przede wszystkim posiadaczy komputerów. W kwietniu na półki polskich sklepów trafią tytuły, takie jak Krai Mira, post-apokaliptyczny erpeg inspirowany pierwszymi dwiema częściami serii Fallout, Behaloder, symulator życia w państwie totalitarnym, czy Syberia 3, trzecia pełnoprawna część popularnej serii przygodówek z gatunku point-and-click od Benoîta Sokala i francuskiego studia Microids. Posiadacze konsol zagrają natomiast w kontynuację fenomenalnego Outlasta, czy trzecią odsłonę Sniper Ghost Warrior.

KRAI MIRA EDYCJA ROZSZERZONA

Nie lada gratka dla fanów pierwszego i drugiego Fallouta. Krai Mira to post-apokaliptyczna gra RPG, której akcja toczy się na radioaktywnych pustkowiach, bagnach, w opuszczonych osadach, jaskiniach i lasach tytułowej wyspy. Edycja Rozszerzona wzbogaci oryginał o nowe lokacje, a wśród nich klasztor, katakumby, laboratorium i zrujnowany region, nowe postaci i dialogi oraz kilka dodatkowych usprawnień. Nakładem wydawnictwa Cenega tytuł po raz pierwszy pojawi się w pudełkowej dystrybucji w Polsce.

Producent: TellTech Studio
Premiera: 4.04.2017
Platformy: PC

PERSONA 5

Po prawie roku od japońskiej premiery najbardziej popularny spin-off z uniwersum Shin Megami Tensei w końcu pojawi się w Europie. Persona 5 opowiada historię grupy licealistów, którzy prowadzą podwójne życie. Pierwsze upływa im w jednej ze szkół w Tokio, gdzie biorą udział w lekcjach, aktywnościach po zajęciach czy dorywczych pracach. W drugim przeżywają fantastyczne przygody. Wszystko dzięki niezwykłej mocy, która pozwala bohaterom na zaglądanie w ludzkie serca. Jej źródłem jest Persona, będąca koncepcją z nauk Carla Gustava Junga, i oznaczająca kompromis pomiędzy jednostką, a społeczeństwem i maskę, jaką człowiek przybiera na użytek społeczny.

Producent: Atlus
Premiera: 4.04.2017
Platformy: PS4

YOOKA-LAYLEE

Bajecznie kolorowa platformówka przeznaczona na konsolę PlayStation 4. W założeniach twórców Yooka-Laylee to duchowy spadkobierca kultowego Banjo-Kazooie. Tytuł gry powstał z połączenia imion głównych bohaterów. Yooka to kameleon, z kolei Laylee jest nietoperzem. Nierozłączni przyjaciele posiadają unikalne zdolności, które pozwalają im pokonywać piętrzące się na drodze przeszkody. Esencją rozgrywki jest eksploracja kolorowych poziomów, rozwiązywanie platformowych łamigłówek i walka z różnorodnymi wrogami. Pozycja obowiązkowa dla fanów Banjo-Kazooie i Donkey Kong Country.

Producent: Playtonic Games
Premiera: 11.04.2017
Platformy: PS4

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz