Najciekawsze premiery drugiego półrocza na PC

0

Coś dla fanów myszki i klawiatury.

Z racji tego, że w przypadku Xboksa One pojęcie „tytuł ekskluzywny” praktycznie nie istnieje, sporo gier wymienionych przez Dawida w jego zestawieniu siłą rzeczy dostępnych będzie również na komputerach osobistych. Żeby za bardzo nie powielać obu list, w poniższym tekście postanowiłem skupić się na innych tytułach, stawiając na pierwszym miejscu pecetowe exclusive’y – aczkolwiek nie obyło się bez produkcji multiplatformowych. Zapraszam do czytania!

CALL OF CTHULHU

Dorobek studia Cyanide może nie jest jakiś oszałamiający, ale ostatnio wydane Styx: Shards of Darkness spotkało się z wielką aprobatą Dawida. Producent w przypadku Call of Cthulhu postanowił wziąć na swoje barki skomplikowane uniwersum wykreowane przez mistrza grozy Howarda Philipsa Lovecrafta. Rozgrywka pozbawiona będzie spektakularnych scen akcji, stawiając główny nacisk na powolną eksplorację otoczenia oraz rozwiązywanie licznych zagadek logicznych i środowiskowych. Zwiastuny kipią klimatem, dlatego mam nadzieję, że twórcom uda się utrzymać taki nastrój w pełnej wersji gry. Ryzyko w przypadku tej produkcji jest naprawdę duże.

Producent: Cyanide Studio
Gatunek: Survival horror
Premiera: grudzień 2017

ELEX

Jako wielki fan dwóch pierwszych Gothiców i serii Risen, na najnowsze dzieło niemieckiego studia Piranha Bytes czekam z wielką niecierpliwością. Choć konstrukcja świata w Elex może wzbudzać niepokój, to liczę na to, że producent wyjdzie obronną ręką z konceptu jaki obrał. Największe obawy wzbudzają jednak gameplaye, ponieważ już teraz widać na nich, że gra będzie pełna archaizmów i toporności znanych z wcześniejszych tytułów tego twórcy. Nie każdemu przypadnie to do gustu, dlatego Elex będzie miał ciężką drogę, żeby zaskarbić sobie uznanie wśród graczy. Wydaje mi się jednak, że premiera gry okaże się sukcesem.

Producent: Piranha Bytes
Gatunek: RPG akcji
Premiera: 17 października 2017

 

1 2 3 4 5
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz