Najciekawsze premiery drugiego półrocza na Nintendo Switch

0

Ninny w ofensywie?

Nintendo nie ważne jak bardzo by się starało, i tak nie dorówna w Polsce popularnością takim markom jak PlayStation czy Xbox. Jest to trochę smutne, zważywszy na wspaniałą tradycję i dotychczasowe dokonania japońskiego giganta. Niestety, na tę chwilę sytuacja konsoli Switch nie wygląda najlepiej, dlatego może najbliższe miesiące dadzą ludziom powód do nabycia nowej platformy. W związku z tym przygotowaliśmy krótką listę najciekawszych premier, które trafią do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku.

SPLATOON 2

Pierwsza odsłona Splatoon dostępna była na Wii U, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i recenzentów. Kontynuacja pod wieloma względami nie będzie różniła się od „jedynki”, ale ma wprowadzić kilka usprawnień w oprawie wizualnej oraz dodać trochę nowych mechanik do rozgrywki. Zasady zabawy pozostają natomiast bez zmian – ponownie weźmiemy udział w kilkuosobowych starciach, w których będziemy korzystać ze specjalnej broni strzelającej kolorową farbą. Do dyspozycji graczy oddany zostanie tryb wieloosobowy oraz kampania dla pojedynczego gracza.

Producent: Nintendo
Gatunek: Strzelanka TPP
Premiera: 21 lipca 2017

SUPER MARIO ODYSSEY

Jakakolwiek generacja konsol Nintendo nie mogłaby się obyć bez przygód wąsatego hydraulika. Zapowiedziane na konsolę Switch, Super Mario Odyssey wprowadzi do serii sporo świeżości, z czego największą nowością będzie wręcz sandboksowy charakter rozgrywki. Ponadto, główny bohater otrzyma ogromny wachlarz nowych umiejętności, które pomogą mu zaliczać coraz to bardziej skomplikowane etapy zręcznościowe oraz ułatwią walkę z przeciwnikami. Ważną rolę odegra także czapka protagonisty, umożliwiająca przejmowanie kontroli nad praktycznie wszystkimi elementami otoczenia. Czyżby szykował się prawdziwy system seller?

Producent: Nintendo
Gatunek: Platformówka 3D
Premiera: 27 października 2017

MARIO + RABBIDS: KINGDOM BATTLE

Nintendo dosyć konserwatywnie podchodzi do swoich tytułów ekskluzywnych, dlatego oddanie postaci Mariana w ręce francuskiego Ubisoftu mogło być dla graczy prawdziwym zaskoczeniem. O grze dowiedzieliśmy się podczas tegorocznych targów E3, gdzie nie tylko omówiono zasady tytułu, ale również zaprezentowano pokaźny fragmenty gameplayu, przedstawiający produkcję w pełnej krasie. Mario + Rabbids: Kingdom Battle będzie szaloną grą taktyczną, w której stoczymy wiele walk z najróżniejszymi rodzajami przeciwników – potyczki rozgrywać się będą w systemie turowym.

Producent: Ubisoft
Gatunek: RPG turowy
Premiera: wrzesień 2017

 
1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz