Najciekawsze kinowe blockbustery II połowy 2017 roku

1

BLADE RUNNER 2049

„Blade Runner” to prawdziwa klasyka kina science fiction, mająca wpływ na cały gatunek. Ridley Scott nie miałby okazji stworzyć swojego dzieła, gdyby nie jeszcze lepsza książka „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach” autorstwa Philipa K. Dicka. Po trzydziestu pięciu latach do tematu powraca Denis Villeneuve, autor takich filmów jak „Sicario” czy „Nowy Początek”, co oznacza, że o jakość jego dzieła powinniśmy być spokojni. „Blade Runner 2049” to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany przeze mnie film tego roku, dlatego liczę na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. W obsadzie pojawi się również Harrison Ford, będący twarzą pierwszej części.

Premiera: 6 października 2017
Gatunek: Science fiction, thriller
Reżyseria: Denis Villeneuve
Scenariusz: Hampton Fancher, Michael Green
Zdjęcia: Roger Deakins
Muzyka: Jóhann Jóhannsson, Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer

THOR: RAGNAROK

Poprzednie dwie odsłony przygód kinowego Thora według mnie wypadły niezbyt dobrze. Co prawda, przy obu bawiłem się stosunkowo dobrze, ale brakowało w nich „tego czegoś”. Do trzeciej próby również podchodziłem sceptycznie, aż do momentu, gdy „Thor: Ragnarok” otrzymał pierwszy zwiastun – zabawny, dynamiczny, pełen świetnych ujęć i dobrych efektów. Wszystko wskazuje na to, że produkcja pójdzie w klimaty „Strażników Galaktyki”, co byłoby idealnym rozwiązaniem, ponieważ tylko w taki sposób można sprawić, żeby nordycki bóg stał się w końcu ciekawszą postacią. Nie zapominajmy także o Hulku, który w „Ragnarok” też odegra swoją rolą.

Premiera: 25 października 2017
Gatunek: Fantasy, przygodowy
Reżyseria: Taika Waititi
Scenariusz: Craig Kyle, Christopher Yost, Stephany Folsom, Eric Pearson
Zdjęcia: Javier Aguirresarobe
Muzyka: Mark Mothersbaugh

     

 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. I already watch all this movies and i enjoyed more to watching Thor Ragnarok and Justice league.My all favorite characters and actors was their and http://remotedesktopwindows10.com i am glad to see then again in action.Thanks for sharing information about these movies.Am little upset with Kingsmen the golden circle.

Zostaw komentarz