Najciekawsze kinowe blockbustery II połowy 2017 roku

1

W przerwie od grania.

Jesienno-zimowe wieczory nie są już tak atrakcyjne jak latem. Ze względu na brzydką pogodę, odpadają wszelakie grille i ogniska, posiadówki ze znajomymi w parku czy granie w piłkę do późnych godzin. Nie zawsze jest też ochota, żeby odpalić jakąś grę (ta, jasne…), dlatego warto od czasu do czasu wyskoczyć do kina na film. A nuż może się okazać, że akurat trafimy na dzieło, które na stałe wpisze się do kanonu kinematografii. Poniższym propozycjom raczej to nie grozi, ale z pewnością wszystkie wymienione przeze mnie produkcje mają szansę rozluźnić was po ciężkim dniu w pracy lub szkole.

TO

„To” w reżyserii Andresa Muschiettiego to już drugie podejście do kultowego horroru napisanego przed laty przez mistrza grozy Stephena Kinga. Pierwsza adaptacja powstała w 1990 roku i zyskała całkiem duże uznanie wśród widzów. Premiera nowej wersji odbędzie się jutro, natomiast wiele osób miało już możliwość obejrzenia filmu przed premierą. Krytycy w dużej mierze są zgodnie – „To” jest świetnym horrorem, który nie tylko potrafi nastraszyć, ale także niesie ze sobą większą wartość. Właściwie tego typu produkcje ciężko uznać za blockbustery, ale w tym przypadku możemy mówić o filmie wysokobudżetowym. Trzydzieści pięć milionów dolarów to bardzo mało w stosunku do kosztów produkcji Gwiezdnych Wojen, jednakże na współczesne horrory zazwyczaj wydawane jest dobre trzydzieści milionów mniej.

Premiera: 8 września 2017
Gatunek: Horror
Reżyseria: Andreas Muschietti
Scenariusz: Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Fukunaga
Zdjęcia: Chung-hoon Chung
Muzyka: Banjamin Wallfisch

KINGSMAN: ZŁOTY KRĄG

Pierwsza odsłona „Kingsmana” (2014) tak bardzo spodobała się widzom, że producenci nie mogli na niej poprzestać. Druga część o podtytule „Złoty krąg” wejdzie do kin pod koniec tego miesiąca, i wszystko wskazuje na to, że ponownie czeka nas prawdziwa jazda bez trzymanki. „Kingsman” to – w dużym skrócie – James Bond na wypasie i z większym poczuciem humoru oraz groteski. Główni bohaterowie przenoszą się w sequelu do Stanów Zjednoczonych, gdzie nawiązują współpracę z tamtejszą organizacją Statesman. Do obsady dołączył świetny aktor Jeff Bridges oraz Channing Tatum, który ostatnimi laty nieustannie udowadnia swój komediowy potencjał. Zapowiada się wystrzałowa zabawa.

Premiera: 22 września 2017
Gatunek: Akcja, komedia
Reżyseria: Matthew Vaughn
Scenariusz: Matthew Vaughn, Jane Goldman
Zdjęcia: George Richmond
Muzyka: Henry Jackman, Matthew Margeson

 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. I already watch all this movies and i enjoyed more to watching Thor Ragnarok and Justice league.My all favorite characters and actors was their and http://remotedesktopwindows10.com i am glad to see then again in action.Thanks for sharing information about these movies.Am little upset with Kingsmen the golden circle.

Zostaw komentarz