Najciekawsze gry 2017 roku w technologii VR

0

Podróż w głąb wirtualnej rzeczywistości.

Druga połowa ubiegłego roku została zdominowana przez produkcje wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości. Do sprzedaży nareszcie trafiły takie urządzenia jak HTC Vive, Oculus Rift czy PlayStation VR, dlatego wielbiciele mocnych wrażeń w końcu mogli dokonać zakupu nowej zabawki. Szybko jednak okazało się, że większość pozycji dedykowanych goglom, to niezbyt rozbudowane tytuły, dające frajdę co najwyżej przez kilkadziesiąt minut.

vrPrzygotowując listę najciekawszych gier VR 2017 roku uświadomiłem sobie, że ta technologia choć nie zdążyła na dobre rozwinąć skrzydeł, to już powoli zaczyna obumierać. Nie warto jednak panikować, ponieważ w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy do sprzedaży trafi kilka interesujących gier wykorzystujących potencjał VR-u.

RESIDENT EVIL VII: BIOHAZARD

Najnowsza odsłona Resident Evil dostępna będzie na wszystkich wiodących platformach, jednakże wersja na PlayStation 4 zapowiada się najatrakcyjniej. Duża w tym rola przystosowania gry do gogli PlayStation VR, które w przypadku horrorów działają rewelacyjnie. Miałem okazję przetestować w ten sposób grę podczas Warsaw Games Week, dlatego, z pełną odpowiedzialnością, już teraz mogę napisać, że ta produkcja odniesie zasłużony sukces. Gogle wirtualnej rzeczywistości dodatkowo potęgują strach, przenosząc gracza w sam środek wydarzeń. Premiera najnowszego dzieła Capcomu zaplanowana została na ten miesiąc, dlatego posiadacze odpowiedniego sprzętu mogą już zacząć zacierać rączki.

Producent: Capcom
Obsługiwane gogle: PlayStation VR
Data premiery: 24 stycznia 2017

ACE COMBAT 7

Technologia wirtualnej rzeczywistości bardzo dobrze radzi sobie w grach, w których siedzimy w fotelu jakiejś maszyny. W przypadku siódmej odsłony Ace Combat tą maszyną będzie myśliwiec bojowy. Producenci obiecują, że w grze oprócz walk z przeciwnikami, duży nacisk zostanie położony na wątek fabularny, dzięki czemu podniebne pojedynki nabiorą dodatkowej dramaturgii. Produkcja przede wszystkim bazuje na zręcznościowym modelu latania, ale podobno nie zabraknie w niej elementów znanych z symulatorów. Do dyspozycji graczy oprócz kampanii, udostępniony zostanie również tryb wieloosobowy, gdzie będziemy mogli skonfrontować swoje umiejętności z innymi użytkownikami.

Producent: Project Aces
Obsługiwane gogle: PlayStation VR
Data premiery: 2017

 
1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz