Najciekawsze gry 2017 roku na konsolę PlayStation 4

0

Same smakowite kąski.

Sony w ubiegłym roku mocno zaniedbało tytuły ekskluzywne, na rzecz promowania nowych modeli konsol oraz gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStaion VR. Na szczęście japoński gigant odłożył hardware na bok, skupiając całą swoją uwagę na grach. Niedawna konferencja PlayStation Experience idealnie pokazuje, że w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy, posiadacze konsol Sony nie powinni narzekać na exclusive’y. Nie oznacza to jednak, że zabraknie gorących tytułów multiplatformowych, o czym zresztą przekonacie się w dalszej części tekstu. 2017 rok może być dobrym momentem na kupno PlayStation 4 Slim lub Pro.

UNCHARTED: THE LOST LEGACY

The Lost Legacy początkowo miało być zwykłym rozszerzeniem do czwartej odsłony Uncharted, ale prace nad projektem znacznie się rozrosły. W związku z tym Naughty Dog planuje wydać grę jako osobny produkt, dzięki czemu do jej uruchomienia nie będziemy potrzebowali „czwórki”. Nathana Drake’a już nie ma, a w jego miejsce wskakuje Chloe Frazer, odgrywająca wcześniej duża rolę w Pośród Złodziei. Tym razem piękna awanturniczka wyrusza do Indii w celu znalezienia pewnego bardzo cennego artefaktu. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, tutaj również natrafimy na etapy wspinaczkowe, sekwencje skradankowe oraz momenty, w których jedynym rozwiązaniem będzie wymiana ognia z przeciwnikami. Do Naughty Dog mam pełne zaufanie, dlatego jestem w stu procentach przekonany, że fani serii będą nie będą zawiedzeni poziomem gry.

Producent: Naughty Dog

Gatunek: Przygodowa gra akcji, TPP

Premiera: 2017

HORIZON ZERO DAWN

Ludzkość jest gatunkiem zagrożonym, walczącym każdego dnia o przeżycie. Obecnie prym na Ziemi wiodą inteligentne maszyny, przybierające kształty najróżniejszych stworzeń występujących dawno temu na naszej planecie. Taki los nieszczególnie pasuje dziewczynie o imieniu Aloy’a, próbującej za wszelką cenę dowiedzieć się czegoś więcej o dawnej cywilizacji żyjącej na planecie. Przy pomocy niezastąpionego łuku i zdolności akrobatycznych, wojowniczka wypowiada walkę robotom. Ojcowie serii Killzone wzięli na swoje barki ambitny projekt, będący kompletnie nową marką. Horizon Zero Dawn na materiałach promocyjnych wygląda rewelacyjnie, dlatego pokładam w tej grze wielkie nadzieje. Sandboksy to trudny orzech do zgryzienia, z którym nie poradziło sobie wielu doświadczonych twórców gier. Oby tylko Guerilla Games nie zaliczyła wpadki, jak w przypadku niezbyt udanego Shadow Fall.

Producent: Guerilla Games

Gatunek: Przygodowa gra akcji, TPP

Premiera: 28 lutego 2017

 
1 2 3 4 5
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz