Najciekawsze darmowe gry na konsolę PlayStation 4

4

Darmowe nie zawsze jest gorsze.

Ceny nowych produkcji potrafią być zatrważające, dlatego wiele osób szuka innych sposobów na granie. Piractwo jest jakimś rozwiązanie, ale zdecydowanie zalecałbym niekorzystania z tego procederu, zwłaszcza, że zarówno na konsolach, jak i komputerach osobistych możemy znaleźć masę bardzo dobrych tytułów, udostępnianych w ramach free-to-play. PlayStation 4 oferuje w miarę bogatą listę darmowych pozycji, jednakże większość z nich nie zasługuje na jakąkolwiek uwagę. Gdy natomiast trochę dłużej poszperamy, wychodzi na jaw, że kryje się tam kilka perełek, którym warto dać szansę. Właśnie takim grom postanowiłem przyjrzeć się w niniejszym zestawieniu.

PARAGON

Za ten tytuł odpowiada studio Epic Games, czyli ojcowie serii Gears of War. Producent postanowił zrobić sobie jednak przerwę od rozbudowanych gier dla pojedynczego gracza, na rzecz gatunku, który ostatnimi laty zyskał sporą popularność. Paragon to połączenie trzeciosobowej strzelaniny z grą typu MOBA, co oznacza, że w produkcja kładzie ogromny nacisk na rozgrywki wieloosobowe. Na tę chwilę tytuł cały czas funkcjonuje jako wersja beta, ale jest już na tyle rozbudowany, że śmiało można go pobierać i cieszyć się jego urokami. Oczywiście w grze występują mikropłatności, ale producenci zapewniają, że można w nią grać bez wydawania pieniędzy. Warto to sprawdzić.

HUSTLE KINGS

Pierwsza wersja tej gry zadebiutowała już w 2009 roku na konsoli PlayStation 3. Po kilku latach przygotowano port na obecną generację, poprawiając oprawę wizualną oraz usprawniając niektóre elementy gameplay’u. Mimo to, gra nadal pozostaje starym dobrym Hustle Kings, w który jak zaczniemy grać, to przepadamy na kilka godzin (pod warunkiem, że lubimy bilard). Produkcja umożliwia rywalizację z osobami sterowanymi przez komputer oraz prawdziwymi użytkownikami w licznych trybach wieloosobowych. Co najważniejsze, w grze liczą się przede wszystkim umiejętności, dlatego można z niej korzystać bez wydawania kasy na dodatkowe kije i inne bajery. Te oczywiście bywają przydatne, ale i tak nie sprawią, że nagle będziemy lepiej ogarniali zasady tego sportu. Powiedzenie „trening czyni mistrza” zostało chyba wymyślone z myślą o tej grze.

 
1 2 3 4
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja4 komentarze

  1. Witam do podanych gier dorzucilbym SMITE jest to również 3 os MOBA z wieloma trybami gry i postaciami (bogami) bardzo przypominajacymi Lola, jakoś bardziej przemówił do mnie niż Paragon

    • Łukasz Morawski
      Łukasz Morawski

      Nadinterpretacja… We wstępie wyraźnie zostało zaznaczone, że piractwo to coś, czego nie popieram, ale doskonale zdaję sobie sprawę, jakie praktyki stosuje wielu polskich graczy ;) Właśnie dla takich osób powstał między innymi ten tekst.

Zostaw komentarz