MUST HAVE: Akcesoria do PlayStation 4

0

POPRZEDNIA

SUBSKRYPCJA PLAYSTATION PLUS

Zakup obowiązkowy dla wszystkich osób, które planują korzystać z funkcji sieciowych PlayStation 4. Można nie lubić tego rozwiązania, ale niestety to Sony dyktuje warunki i siłą rzeczy musimy na nie przystać, jeśli myślimy o sieciowych potyczkach w Battlefieldzie 1 (recenzja) czy Onrush (recenzja). Ponadto, co miesiąc otrzymujemy kilka produkcji na różne platformy, począwszy od PS4, poprzez Vitę a na PS3 kończąc. Jasne, gry nie zawsze robią furorę, ale często można wyrwać coś naprawdę świetnego, jak chociażby Bloodborne’a (recenzja) czy Ratchet & Clank (recenzja). Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o subskrypcji PlayStation Plus, to koniecznie przeczytajcie tekst Tomka.

ADAPTER USB DO PADA

Nie wszyscy wiedzą, ale PlayStation 4 oferuje grę zdalną na komputerach osobistych oraz Vicie. Żeby zagrać w gry z plejaka na pececie wystarczy pobrać specjalne oprogramowanie ze strony producenta i sparować kompa z konsolą. Oczywiście, żeby cieszyć się dobrą jakością obrazu i stałą liczbę klatek na sekundę, należy posiadać dobre łącze internetowe, ale w tych czasach w większości miejsc w Polsce raczej nie jest to szczególnym problemem (choć zdarzają się niestety wyjątki…). Z pomocą adaptera USB możemy na komputerze korzystać bezprzewodowo z DualShocka 4, wykorzystując przy tym wszystkie jego właściwości, z touchpadem włącznie.

KIEROWNICA DO SAMOCHODÓWEK

Gry wyścigowe istniały już od początków branży growej i nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek zaprzestano prób produkowania kolejnych tytułów reprezentujących ten gatunek. Większość samochodówek posiada wsparcie dla dodatkowych peryferiów, i mam w tym momencie na myśli kierownicę. Pamiętajcie jednak, że urządzenie urządzeniu nierówne, dlatego warto zastanowić się nad droższym modelem, żeby w pełni móc wykorzystać potencjał gier. Przede wszystkim, istotne jest to, żeby kierownica posiadała force feedback, ponieważ tylko wtedy poczujemy się, jakbyśmy prowadzili prawdziwe auto. Tę funkcję znajdziecie między innymi w sprzętach Thrustmastera (T300 RS, T300 Ferrari GTW Wheel, T80 Racing Wheel) oraz Logitecha – od siebie polecam model G29 Driving Force, który miałem okazję przetestować.

POPRZEDNIA

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz