Mirror’s Edge Catalyst

0

Kolejna część przygód Faith coraz bliżej oficjalnej zapowiedzi.

Electronic Arts zarejestrowało w Europie znak towarowy Mirror’s Edge Catalyst. Sara Jansson ze studia DICE, które odpowiada za produkcję, podkreśla, że to nie kontynuacja, nie Mirror’s Edge 2. Nie oznacza to jednak, że zespół ma zamiar odciąć się od pierwszej części gry.

Zdecydowaliśmy się na wizję, która uhonoruje pierwszą grę – przekraczając granice ruchu w pierwszej osobie i zagłębiając się w historię naszej bohaterki Faith – ale także wprowadzi sporo nowych i interesujących rozwiązań do rozgrywki, a także elementów, których doświadczą gracze.

Więcej szczegółowych informacji poznamy zapewne już w przyszłym tygodniu, podczas targów E3, na których obecne będzie EA. Sara Jansson zapewnia, że zespół już nie może doczekać się, żeby pokazać fanom efekty swojej pracy.

Nowa odsłona Mirror’s Edge została zapowiedziana jeszcze w 2013 roku. Wiadomo, że gra nie ukaże się w tym, ale dopiero następnym roku.

Źródło: IGN

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz