Mirror’s Edge 2 w 2016 roku

0

Electronic Arts ujawniło datę premiery nowych przygód Faith.

„Ujawniło” to dosyć mocne słowo – w prezentacji przygotowanej dla udziałowców firmy pojawiła się informacja, że Mirror’s Edge 2 zadebiutuje w pierwszym kwartale roku podatkowego 2016, czyli pomiędzy 1 kwietnia i 30 czerwca 2016.

Informacje na temat gry są na razie bardzo skąpe. Wiadomo jedynie, że „dwójka” nie będzie kontynuowała wątków oryginału. Protagonistką nadal ma być Faith, która otrzyma zupełnie nową historię. Parkour nadal będzie kluczowym elementem rozgrywki.

Mirror’s Edge 2 zostało zapowiedziane podczas E3 2013. Gra powstaje w studiu DICE, które odpowiada również za Star Wars: Battlefront. Nowy Mirror’s Edge tworzony jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji – Xboksie One i PlayStation 4.

Źródło: Electronic Arts

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz