Microsoft pozwoli na zwroty cyfrowych wersji gier

0

Co na to Sony?

Uczestnik Xbox Insider, programu testowego platformy Xbox, który zapewnia wcześniejszy dostęp do wybranych aktualizacji, ujawnił, że Microsoft wprowadzi wkrótce możliwość żądania zwrotu pieniędzy za cyfrowe wersje gier i aplikacji zakupionych za pośrednictwem wirtualnych sklepów Xbox Store i Microsoft Store. Jak dokładnie będzie przebiegał proces zwrotu pieniędzy?

Za pośrednictwem strony internetowej account.microsoft.com, gdzie wystarczy zalogować się na swoje konto, wybrać odpowiednią pozycję z historii zakupów, a następnie zgłosić chęć uzyskania zwrotu pieniędzy za zakupy. Microsoft stawia jednak dwa warunki. Po pierwsze, od zakupu gry lub aplikacji nie może minąć więcej niż 14 dni. Po drugie, czas spędzony w grze lub aplikacji nie może przekroczyć 2 godzin. Ofertą nie będą objęte DLC, przepustki sezonowe, czy cyfrowe dodatki.

Analogiczny system od pewnego czasu wykorzystują platformy Steam i Origin. Jeżeli Sony się nie pospieszy, już wkrótce pozostanie w tyle za konkurencją. Na razie japoński gigant oferuje jedynie zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni od dokonania zakupu, o ile zakupione materiały nie zostały pobrane ani przesłane strumieniowo. Można być jednak niemal pewnym, że zmieni się to już wkrótce.

Źródło: Reddit

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz