Microsoft porzuci Windowsa Phone

0

Plotka głosi, że firma przerzuci się na Androida.

@MSFTnerd donosi, że Satya Nadella i kierownicy wyższego szczebla rozważają porzucenie Windowsa Phone na rzecz Androida. Microsoft miałby oferować wersję mobilnego systemu operacyjnego z własnymi aplikacjami i usługami.

Na ile wiarygodne są te doniesienia? Niedawno Microsoft podpisał umowę z Samsungiem i Dellem, w ramach której wspomniane wyżej oprogramowanie dostępne będzie na tabletach i smartfonach znajdujących się w ofertach obu firm.

Nie oznacza to jednak wcale, że Microsoft ma zamiar rezygnować z Windowsa Phone. Przeczy temu polityka firmy mająca na celu integrację wszystkich urządzeń działających pod kontrolą nowej wersji Windowsa.

Poza tym Satya Nadella i jego współpracownicy dążą do tego, aby aplikacje Microsoftu były dostępne na wszystkich platformach, co okazuje się być znacznie lepszą strategią niż inwestowanie w ekskluzywność oprogramowania.

Źródło: Twitter

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz