Microsoft połączy PC, PS4 i Xbox One

0

Nareszcie cross-play z prawdziwego zdarzenia.

Microsoft ogłosił, że wkrótce uruchomi funkcję cross-play dla gier na konsoli Xbox One i PC z Windowsem 10, jak również innych sieci, w tym także konkurencyjnej PlayStation Network. Mur, który przez lata dzielił platformy, w końcu zostanie zburzony.

To, czy dany tytuł pozwoli na rozgrywkę pomiędzy różnymi platformami, ma zależeć wyłącznie od producenta. Jedną z pierwszych gier, która na to pozwolą, będzie Rocket League studia Psyonix. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Można też spodziewać się, że funkcja nie pojawi się w każdej nowej produkcji. Wiele w tym względzie zależeć pewnie będzie od producentów sprzętu, którzy niechętni takiemu rozwiązaniu mogą zawierać odpowiednio skonstruowane umowy na wyłączność.

Jeżeli pomysł „chwyci” ma szansę poważnie zachwiać rynkiem konsol. Dlaczego? Wspólna zabawa przez sieć ze znajomymi była jednym z argumentów za tym, aby kupując konsolę, dostosować się do większości, w przypadku tej generacji – PS4. W tym momencie problem zupełnie znika.

Źródło: Xbox One


Dawid Sych

Indiana Jones i nerd w jednym. Zawsze wszystko wie i zawsze we wszystkim ma rację, więc lepiej nie wchodzić z nim w polemikę. Amator nowych technologii, dobrych książek i seriali.

Zostaw komentarz