Specyfikacja Lumii 940

0
fot. Forbes
fot. Forbes

Wyciekł dokładna specyfikacja najnowszego smartfona Microsoftu.

Lumia 940 będzie prawdopodobnie następcą niezwykle udanego modelu 930. Podobnie jak poprzednik będzie to urządzenie hi-endowe wyposażone w wyjątkowo wydajne podzespoły, doskonałej jakości wyświetlacz i aparat. Specyfikacja mówi sama za siebie.

Urządzenie zostanie wyposażone w 5-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Zostanie on dodatkowo wzmocniony przy pomocy technologii Gorilla Glass 4. Kamera główna będzie pracować w rozdzielczości 24 mpx i umożliwi nagrywanie filmów w jakości 2160p przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Przednia kamera natomiast będzie posiadać rozdzielczość 5 megapikseli i nagrywać materiały wideo w jakości 1080p.

W środku znajdziemy natomiast 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 805 (2,7 GHz), przy wsparciu aż 3 GB pamięci RAM. W sprzedaży pojawią się następujące warianty pojemnościowe: 32, 64 i 128 GB. Nie otrzymamy jednak możliwości rozszerzenia jej za pomocą karty microSD.

Nowy smartfon Microsoftu zadebiutuje najpewniej w przyszłym roku, jednak dokładna data ani cena nie są jeszcze znane.

Źródło: PC Lab.pl

Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz