Manipulacja Huawei podczas promowania modelu P9

0

Kłamstewko wyszło na jaw.

Chińska firma podczas promowania smartfona P9 skupiało się na zachwalaniu możliwości aparatu, jakie posiadać będzie urządzenie. Na portalu społecznościowym Google+, Huawei Mobile opublikowało wpis ze zdjęciem, sugerując, że zostało ono zrobione przy pomocy ich sprzętu.

huawei

Tymczasem grupa zapaleńców z Android Police po odczytaniu metadanych EXIF, udowodniła, że fotografia została zrobiona przy pomocy profesjonalnego aparatu (korpus Canon EOS 5D Mark III, obiektyw EF70-200mm f/2.8L IS II), którego wartość wynosi około czterech i pół tysiąca dolarów.

Gdy sprawa została nagłośniona, Huawei usunęło zdjęcie ze swojego profilu oraz przyznało się, iż wykonano je drogim sprzętem, a nie ich smartfonem. Producent przeprosił, twierdząc jednocześnie, że fotografia miała być wyłącznie inspiracją dla użytkowników.

Źródło: The Verge

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz