Mała Wojna o Pierścień. Recenzja Śródziemie: Cień Wojny Mobile

0

Zbierz armię i rzuć wyzwanie Sauronowi!

Zaledwie dni dzielą nas od premiery gry Śródziemie: Cień Wojny na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Do Śródziemia możecie powrócić jednak już teraz, dzięki produkcji mobilnej na iOS i Androida zatytułowanej po prostu Śródziemie: Cień Wojny Mobile. Czy warto dać jej szansę?

W przeciwieństwie do wersji konsolowej i PC, mobilka nie jest przygodową grą akcji, ale prostą strategią czasu rzeczywistego z elementami RPG, w której kierujemy czteroosobową drużyną czempionów. Pośród postaci znaleźli się oczywiście Talion i Celebrimbor, jak również cała plejada bohaterów znanych z książek J.R.R. Tolkiena i filmów Petera Jacksona, m.in. Gandalf, Aragorn czy Szeloba. Podczas rozgrywki podbijamy twierdze Saurona oraz walczymy z armiami i czempionami Mrocznego Pana, którzy ich bronią. Mobilna wersja gry Śródziemie: Cień Wojny także wykorzystuje słynny system Nemesis, co oznacza, że powalonego czempiona można zabić lub przeciągnąć na swoją stronę. Po drodze rozwijamy zdolności naszych bohaterów, jak również orków, którzy wspierają ich w walce.

Podczas potyczek bohaterowie sami prą do przodu, ale mamy wpływ na przebieg walki – możemy użyć zdolności specjalnej, przywołać na pomoc orka, wskazać cel do ataku lub cofnąć herosa, kiedy przeciwnik wykonuje swój atak specjalny. Potyczki z czasem robią się monotonne, zarówno ze względu na fakt, że są częściowo zautomatyzowane, jak i przez swoją powtarzalność oraz jednakowe scenerie. Znacznie bardziej angażujące jest rozwijanie postaci i odblokowywanie nowych herosów. Warstwa wizualna i ścieżka dźwiękowa wypadają pozytywnie, ale na pewno nie powalają na kolana.

Czy warto zatem zainteresować się grą Śródziemie: Cień Wojny Mobile? Jeżeli nie możecie doczekać się premiery wersji konsolowej i PC, to zdecydowanie tak. Mobilka na pewno uprzyjemni wam ostatnie dni oczekiwania i dostarczy rozrywki na pewien czas. Cieszą obecność systemu Nemesis i angażującego rozwoju postaci. Niestety, recykling lokacji i powtarzalne walki sprawiają, że gra szybko robi się monotonna. Śródziemie: Cień Wojny Mobile wykorzystuje system free-to-play. Obecne są w niej zatem opcjonalne mikrotransakcje. Gra dostępna jest w wirtualnych sklepach Apple i Google Play.

OCENA KOŃCOWA: 70/100

PLUSY:
+ system Nemesis
+ wielu herosów do wyboru
+ angażujący system rozwoju postaci
MINUSY:
 recykling lokacji
 powtarzalne potyczki
– na dłuższą metę monotonna

 

Werdykt

  • Ocena
    7
Podsumowanie

Śródziemie: Cień Wojny Mobile na pewno uprzyjemni wam ostatnie dni oczekiwania na pecetową i konsolową wersję gry. System Nemesis i angażujący rozwój postaci to największe atuty produkcji, niestety na dłuższą metę jest ona zdecydowanie zbyt monotonna z powodu recyklingu lokacji i powtarzalności walk.

70%
70
Dobra
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz