LG daje kolejną szansę WP8

0

Firma po długiej przerwie wraca do mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu.

Do sieci wyciekła specyfikacja techniczna i broszura smartfona LG Lancet, który będzie pierwszym od dawna telefonem komórkowym koreańskiej firmy, działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone.

Słuchawka otrzyma 4,5-calowy ekran dotykowy (854 x 480 pikseli), procesor Snapdragon 410, 8 GB pamięci wewnętrznej, 8-megapikselowy aparat fotograficzny, kamerę przednią VGA i akumulator o pojemności 2100 mAh. LG Lancet ma działać pod kontrolą wersji 8.1 mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Niewykluczone jednak, że wkrótce po premierze pojawi się aktualizacja do Windowsa 10.

Specyfikacja techniczna LG Lancet
LG Lancet, za: Windows Central

Smartfon otrzyma funkcję Knock On, która umożliwi wybudzenie go lub uśpienie przy pomocy zaledwie dwóch kliknięć. Z kolei Soft Light | Gesture Shot pozwoli na wykonywanie autoportretów poprzez podświetlenie ekranu lub prosty ruch ręką. Nie zabraknie też wsparcia dla inteligentnej wirtualnej asystentki Cortany, chmury OneDrive czy pakietu biurowego Microsoft Office.

Broszura LG Lancet
LG Lancet, za: Windows Central

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy LG Lancet zostanie oficjalnie zaprezentowany. Materiały, które trafiły do sieci, sugerują, że może nastąpić to już wkrótce. Wtedy też dowiemy się, jaka będzie cena urządzenia oraz, kiedy zadebiutuje ono na rynku.

Źródło: Windows Central

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz