Laserem i mieczem. Zestawienie gier science fantasy

0

Kiedy magia spotyka technologię.

Pomimo tego, że gatunek science fantasy istnieje już od bardzo bardzo dawna, moda na tworzenie gier wideo czerpiących z możliwości, jakie oferuje, nadal są nieliczne. Ostatnimi czasy jest ich na szczęście coraz więcej. Przed wami dziesięć, naszym zdaniem, najciekawszych gier wideo science fantasty ostatnich lat. Znajdziecie tutaj nie tylko tytuły zupełnie nowe, ale także kilka starszych produkcji.

TORMENT: TIDES OF NUMENERA

Akcja Torment: Tides of Numenera toczy się na Ziemi w odległej o miliard lat przyszłości. Dziewiąty Świat, bo pod taką nazwą nasza planeta powszechnie występuje, łączy w sobie elementy czysto fantastyczne oraz science fiction, a technologia często utożsamiana jest z magią. Świat ten został stworzony przez Monte Cooka, a sam tytuł opiera się na licencji jego gry fabularnej Numenera. Więcej na temat Torment: Tides of Numenera przeczytacie w naszej recenzji, którą znajdziecie tutaj.

Producent: inXile Entertainment
Gatunek: cRPG
Premiera: 28.02.2017

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz