Kursk dopiero w drugiej połowie 2017 roku

0

Garść nowych grafik na pocieszenie.

Studio Jujubee ma zaszczyt ogłosić, iż gra Kursk zostanie wydana w drugiej połowie 2017 roku! Wraz z ogłoszeniem daty wydania, zespół odpowiedzialny za produkcję postanowił ujawnić kilka obrazków z pierwszej lokacji w grze – z luksusowego hotelu w Moskwie, w którym gracz rozpocznie swoją przygodę, by potem udać się do Widiajewa – miasta, w którym stacjonował okręt K-141 Kursk. Dodatkowe materiały graficzne przedstawiają jeden z modeli postaci marynarza, który zostanie wykorzystany przy produkcji.

Przy okazji prezentacji grywalnego dema gry Kursk podczas różnych imprez targowych (Gamescom, Poznań Game Arena, czy Warsaw Games Week), wskazywaliśmy na fakt, że okręt podwodny nie będzie jedynym miejscem, w którym odbywać się ma akcja gry. Wraz z postępem prac zdecydowaliśmy się uchylić rąbek tajemnicy i pokazać jak jedno z najważniejszych miejsc w grze będzie wyglądać. Luksusowy pokój hotelowy w Moskwie będzie punktem startowym dla naszej misji. Wykorzystaliśmy wiele odniesień, aby pokazać wysoki splendor i przepych wnętrza pokoju hotelowego, z wieloma złotymi dodatkami, elegancką pościelą, filarami i oczywiście niesamowitym widokiem z okien. Warto tutaj dodać, że wiele z widocznych obiektów będzie interaktywnych. Dla przykładu gracz może korzystać z widocznych na zrzutach ekranu laptopa i telewizora. Choć prace nad tą lokacją jeszcze trwają, to chcieliśmy pochwalić się w jakim kierunku zmierzamy od strony jakościowej – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Oprócz screenshotów z wnętrza pokoju hotelowego, zespół pracujący nad grą, postanowił również pochwalić się kilkoma modelami twarzy i ciała jednego z marynarzy, by pokazać, jak daleko od wcześniejszej wersji dema postępują prace nad postaciami. Warto tutaj dodać, że interakcje i rozmowy z marynarzami będą mieć olbrzymi wpływ na rozgrywkę.

Przedstawione przez nas dziś materiały nie są ostateczne, bo cały czas wszystko szlifujemy i dopieszczamy, by prezentowało sobą jak najwyższą jakość. Chcemy by wydarzenia w grze były jak najbardziej wiarygodne, a na to wpływ ma także oprawa graficzna. W samym KURSKU zaś na graczy czeka naprawdę wiele niespodzianek, ale o tym będzie można się przekonać już w przyszłym roku – dodaje Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Więcej informacji na temat Kurska znajdziecie w naszym wywiadzie z Michałem Stępniem.

Źródło: Jujubee [materiały prasowe]


Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Zostaw komentarz