Krótko o Beat Saber na PS4

0

Minirecenzja świetnej gry rytmicznej od studia Hyperbolic Magnetism.

Uwielbiam, kiedy na rynku pojawi się gra, o której nikt nie wiedział, nikt na nią nie czekał, a po premierze okazuje się być ogromnym hitem. Dokładnie tak to wyglądało w przypadku debiutanckiej produkcji studia Hyperbolic Magnetism, które spróbowało swoich sił z technologią wirtualnej rzeczywistości. Beat Saber niespodziewanie wtargnęło na PlayStation Store i z miejsca skradło moje serce. Ten tytuł to esencja dobrej zabawy!

Od zawsze lubiłem sprawdzać swoje umiejętności w grach rytmicznych. Spędziłem trochę czasu przy Guitar Hero, lecz ostatnio nie miałem zbytnio możliwości powrotu do tego typu produkcji. Aż tu nagle na dysku mojej konsoli zagościło Beat Saber, które zachwyciło mnie jednocześnie prostotą gameplayu, jak i jego skomplikowaniem. Zasady gry są bajecznie łatwe do ogarnięcia, jednakże osiągnięcie wysokich wyników to już prawdziwe wyzwanie – szczególnie na wyższych poziomach trudności. W produkcji za pomocą kontrolerów PlaytStation Move operujemy dwiema katanami, którymi musimy rozcinać pod odpowiednim kątem nadlatujące kolorowe kostki. Oczywiście wszystko to robimy w rytm skocznej, elektronicznej muzyki.

Beat Saber na PS4 – sprawdź aktualną cenę
PlayStation VR –sprawdź aktualną cenę
Gry na PS4 kupisz w najlepszej cenie na Ceneo.pl

Jedynym minusem Beat Sabera jest dosyć skromna liczba utworów oraz ich mała różnorodność. Mam nadzieję, że twórcy osiągną na tyle duży sukces, żeby mieli środki na dalsze wspieranie i rozwijanie swojego dzieła. Ja tymczasem wracam pobijać kolejne rekordy, a was zachęcam do kupna gry. Jeśli posiadacie w domu gogle PlayStation VR, to koniecznie musicie zainteresować się tym tytułem!

Grę do recenzji dostarczyła firma PlayStation Polska, za co serdecznie dziękuję.


„Krótko o…” to seria poświęcona minirecenzjom mniej popularnych tytułów oraz rozszerzeniom do gier, dla których nie starczyło czasu na szersze opisanie,

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz