Krótko o Asterix & Obelix XXL 2

1

Minirecenzja odświeżonej wersji gry o przygodach dzielnych Galów.

Współcześnie Asterix i Obelix nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród miłośników popkultury, ale na szczęście niektórzy robią wszystko, żeby pamięć o wojowniczych Galach nigdy nie umarła. Obecnie trwają prace nad trzecią odsłoną serii platformówek o tych bohaterach, natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca do sprzedaży trafiła zremasterowana druga odsłona cyklu zatytułowana Asterix & Obelix XXL 2. Jest to więc dobry moment, żeby przypomnieć sobie o niskim wąsaczu i jego pulchniastym koledze.

Za remaster odpowiada ekipa z OSome Studio, która nie wprowadziła wielu rewolucyjnych zmian względem oryginału. Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcono poprawieniu jakości oprawy wizualnej. Twórcy gry nie tylko zwiększyli rozdzielczość obrazu, ale również upiększyli występujące w produkcji tekstury. Grafika prezentuje się naprawdę ładnie, choć delikatnie odstaje poziomem od takich remasterów jak Spyro Reignited Trilogy czy Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy. OSome Studio zmodyfikowało również interfejs, żeby był czytelniejszy od poprzedniego. Dzięki wprowadzonym zmianom, młodsi gracze będą mogli spędzać czas z grą, bez obaw, że brzydka oprawa graficzna porani im oczy.

Asterix & Obelix XXL 2 na PC – sprawdź aktualną cenę
Asterix & Obelix XXL 2 na PS4 – sprawdź aktualną cenę
Asterix & Obelix XXL 2 na Switch – sprawdź aktualną cenę

Odświeżona wersja drugiej części serii to całkiem sympatyczna platformówka, która z pewnością spodoba się wielbicielom tych postaci. Poza tym, jeśli lubicie produkcje pokroju Asterix & Obelix XXL 2, a umknął wam oryginał z 2005 roku, to macie dobrą okazję, żeby nadrobić zaległości. Gdyby interesowały was inne gry z tego gatunku, to koniecznie zerknijcie do zestawienia najlepszych trójwymiarowych gier platformowych.

Grę do recenzji dostarczyła firma GOG.com, za co serdecznie dziękuję.


„Krótko o…” to seria poświęcona minirecenzjom mniej popularnych tytułów oraz rozszerzeniom do gier, dla których nie starczyło czasu na szersze opisanie.

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. Play the most played games are this website if you are like the online games to enjoy the more game and you are expand the good time then you are connect the games http://ginrummy.me when you are feel the enargatic and you are play the any time this games.

Zostaw komentarz