Konsola do gier od Nvidii

2

Firma znana wcześniej jako producent procesorów graficznych próbuje swoich sił w segmencie konsol do gier.

Nvidia zaprezentowała swoją nową konsolę stacjonarną Shield na konferencji GDC 2015 (Game Developers Conference). Producent swoją przygodę z tym rynkiem zaczął od przenośnej konsoli Shield, której premiera miała miejsce w 2013 roku. Kolejnym krokiem był Tablet wyposażony w procesor Tegra K1. Teraz mamy do czynienia ze stacjonarną konsolą opartą na platformie Android TV.

Niesamowita moc i wydajność zamknięta w niepozornej obudowie

Konsola wygląda niepozornie – wymiarami zbliżona jest do tabletu prezentowanego w roku 2014 przez Nvidię. Zestaw wyposażony będzie w aluminiową podstawkę, która umożliwia ustawienie urządzenia w pozycji pionowej. Według zapewnień producenta port HDMI umieszczony z tyłu urządzenia umożliwi przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Niewiele gier korzysta z takiej rozdzielczości,  jednak będzie ona przydatna przy usługach takich jak Google Play Movies oraz Netflix. Konsola podłączona do telewizora zapewni rozrywkę w najwyższej jakości przez usługę strumieniowania treści.

Ponadto producent zastosował dwuzakresowy kontroler sieci bezprzewodowych 802.11ac oraz kontroler sieci przewodowych 1Gb/s. Kontroler Wi-Fi umożliwi nam uzyskanie wysokiej wydajności z niewielkimi opóźnieniami. Strumieniowanie gier będzie możliwe z konsoli Shield na PC oraz z PC na konsolę. Do zestawu dołączony będzie również mały pilot do zdalnego sterowania. Wbudowany w nim mikrofon, ułatwi sterowanie nawet najbardziej leniwym użytkownikom.

Nvidia może zrobić niemałe zamieszanie na rynku konsol 

Nvidia Shield została stworzona z myślą o graczach.  Po raz pierwszy będziemy mieli okazję wykorzystać moc pełnej wersji procesora Nvidia Tegra X1. Dzięki czemu Nvidia może stać się poważnym konkurentem dla Microsoftu oraz Sony. Koszt topowych konsol oscyluje w granicach 300 $, natomiast Nvidia Shield ma kosztować tylko 199 dolarów. Jak widać producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom graczy – oferuje lepszą wydajność w niższej cenie. Nvidia może mieć ogromny wpływ na rynek konsol stacjonarnych.

Nvidia Grid

Niesamowita wydajność procesora Tegra X1 to nie czcze obietnice, a cały proces będzie oparty o usługę strumieniowania gier – Nvidia Grid. Początkowo dostępne będzie 50 tytułów, w które użytkownicy będą mogli zagrać już po premierze urządzenia. Na liście nie zabraknie najbardziej pożądanych tytułów, takich jak: Doom 3, Crysis 3, Borderlands 2, Portal, Half Life 2.

Już niedługo sami będziecie mogli ocenić potencjał nowego produktu Nvidii – premiera przewidziana jest na maj bieżącego roku.

Źródło: VG24/7

Chodząca ironia z domieszką chaosu. Nie znosi nudy i zbyt dużej ilości wolnego czasu. Gadżeciara i technologiczny freak. Choć wygląda przyjaźnie, trzeba na nią uważać- małe, rude, wredne.

Dyskusja2 komentarze

Zostaw komentarz