KONKURS SURVIVALOWY – The Flame in the Flood

85

W grze Flame in the Flood macie niepowtarzalną szansę na eksplorowanie świata zniszczonego przez wielką powódź!

Wskażcie przedmiot z Ceneo.pl, który umożliwi Wam przeżycie w takiej post-apokaliptycznej rzeczywistości. Krótko uzasadnijcie swój wybór.

——-

MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Nagroda główna (1x Edycja Specjalna The Flame in The Flood) 

Ola
http://www.ceneo.pl/27566284

Lusterko. Próżność? Skądże znowu! Fakt, że jako kobieta muszę zawsze pięknie wyglądać, tym bardziej jeżeli spocznie na mnie obowiązek przedłużenia gatunku. Jednak niepozorne lusterko ma wiele zastosowań pozwalających przeżyć w post-apokaliptycznym świecie:> Po powodzi wszystko jest mokre, tak więc odpadają zapalniczki, zapałki, nawet krzesiwa jeżeli rozpałka będzie wilgotna. Aaaale! Mając lusterko będę mogła skupić wiązkę światła i wysuszyć sobie najpierw korę czy inną bazę pod ogień. A później oczywiście tą wiązką światła ją rozpalić.
Kolejnym atutem takowego przedmiotu jest oczywiście ostra krawędź tnąca (uzyskana poprzez rozbicie lusterka), jakże niezbędna w survivalu!
Można też używać tafli lustra jako talerza, sygnalizacji świetlnej… A ten konkretny model ma jeszcze jeden ważny element. Podstawkę! Fantastyczny kształt litery „Y” aż sam krzyczy do nas – zrób ze mnie procę! Taka procą mogłabym spokojnie upolować sobie coś na śniadanko, a jednocześnie bronic dobytku przed bandytami.

Mariusz
http://m.ceneo.pl/27981607

Porzućcie swoje toporki, apteczki, plecaki i krzesiwa, bo nie przyda się Wam to gdy wpadniecie podczas powodzi do wody – ta kamizelka to wszystko czego potrzeba, dodatkowo zestaw zawiera nożyk więc stworzenie podstaw do przetrwania jak trawa i tym podobne nie będą problemem, w każdym razie podstawową ochronę przed śmiercią przez utonięcie mamy zapewnioną!

Grzegorz
http://www.ceneo.pl/33360174
W post-apokaliptycznym świecie dobry ekwipunek jest cenniejszy od złota. Ale ten ekwipunek pasuje wygodnie przenosić. Taki plecak doskonale w tym pomoże. Zmieszczą się z nim najpotrzebniejsze do przeżycia artykuły, żywność, narzędzia a kiedy trzeba może zastąpić poduszkę. Plecak to bez wątpienia najbardziej przydatna rzecz w świecie po apokalipsie. Nie będziemy przecierz nosić wszystkiego w kieszeniach spodni ani wozić na taczkach ;)

Chomik
http://www.ceneo.pl/38911756

Takie gadanie, że potrzebujesz siekierki. Że potrzebujesz krzesiwa. Że potrzebujesz tego, tamtego i jeszcze kilku innych rzeczy. Powiem Ci teraz krótką prawdę o życiu po końcu świata – nic nie zdziałasz bez porządnego plecaka. Jak nie jesteś baranem, to narzędzia ogarniesz sobie bez problemu. Tak samo z drewnem, ogniem i miejscem do spania. Ale wszystko to będzie o kant tyłka rozbić, jak rzeczy będziesz miał wilgotne i będą podśmierdywać zgnilizną. Wszystko w taki plecak spakujesz i uwierz mi, jeszcze zostanie Ci miejsca na papier toaletowy. A co, myślisz, że skoro świat się skończył to zadka nie trzeba podcierać ?!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie!
Odwiedzajcie nas regularnie – już wkrótce kolejne atrakcyjne konkursy!

Z Nagrodzonymi skontaktujemy się wkrótce drogą mailową.

Odpowiedzi wraz z linkiem do wybranego przedmiotu oraz krótkim uzasadnieniem wpisujcie w komentarzach pod tym postem. Na odpowiedzi czekamy od 15 do 22 lipca 2016!

Do wygrania edycja specjalna gry The Flame in the Flood (gra + koszulka + bonusowe gadżety) oraz 3 egzemplarze w wersji PC! Zwycięzców poznamy już 25 lipca! Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

banner

Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Dyskusja85 komentarzy

 1. Składana włócznia (sic!) : D

  http://www.ceneo.pl/26217148#mh=r9t0y79023010cold-steelzgsTpUpAFlkOdsz-Og3LxyEkyhOQpTqyNUsKFKGD4-msRmt8cncKx3vZLqxDvGWu3m5cTsheW8JnX_T_0wIxB1CPVmhETYR46W2tomlGW8nxYmoqhx4jVxO8mCq9GZWWh8CCsqCQu_-ES6RWDqNL9td1nQtx65u5EUFcENtOvLX0kmXnyd5V93nIXJTocSds0

  Mój wybór to składana włócznia, wyposażona również w szpikulec, dzięki któremu może być również wykorzystywana jako oszczep. Dlaczego właśnie ten przedmiot?

  Ponieważ jest uniwersalna i daje spore możliwości, a to się liczy przy survivalu najbardziej, – może służyć do polowania z bliska oraz z odległości. Daje przewagę zasięgu wobec przeciwników uzbrojonych w bardziej konwencjonalną broń, – noże i miecze. A ponieważ jest składana, to może być równie dobrze wykorzystywana jak zwykły nóż czy krotki miecz. Jednocześnie można ją bardzo łatwo schować w plecaku czy pod ubraniem, innymi słowy jeśli chcemy wywrzeć wrażenie przygotowanych i groźnych trzeba ją tylko rozłożyć, jeśli zaś wręcz odwrotnie to tylko wsunąć w poły płaszcza.

  Był taki kabaret, jak to dwóch ludzi strzela do siebie ze strzelb i w pewnym momencie obaj zaczynają narzekać na brak amunicji, a obserwujący ich dzikus komentuje, że jemu się maczuga nie skończyła i rusza do ataku.
  I tutaj jest dokładnie ta sama sytuacja, pistolet może posłużyć równie dobrze i kilka minut – jedną strzelaninę czy groźną sytuację. Zaś włócznia do momentu aż się fizycznie nie rozpadnie na kawałki.

  Dodatkowo ponieważ „zawiera funkcję” oszczepu to może być używana do rzutu na bliskim i średnim dystansie. W starciu z inteligentnym przeciwnikiem to trochę ryzyko, jednak podczas polowania taka możliwość może być po prostu nieoceniona.

 2. http://www.ceneo.pl/32340040#mh=X4L6Wd3A78000ZoZMbalS4Evm4Rg7KAwfkCEkyhOQpTqyrFh_L5Cd7o3qWvUU88DxZZTK8m9xF4BBlQvrmzKb8V2MIqa_N5EoYLFazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_bXdZ0LceubuQSFxkGNJrA2x2hOtnIN5JV5yFyU6HEnbA2

  Powodzie mają to do siebie, że ustępują, a to co kiedyś było stałym lądem wypełnionym cywilizacją wyłania się z powrotem, tyle że jako jedna wielka ruina. Dlatego mój wybór padł na rower, – taki zwykły, prosty i metalowy. Nawet im prostszy tym lepszy bo mniej podatny na awarie.

  Moja koncepcja wygląda tak, kiedy cywilizacja upada a infrastruktura i technologia zawodzi tam przewagę daje mobilność i szybkość. Zaś usługi pocztowe zyskują na wartości i stają się podstawą komunikacji, a kto dostarczy wiadomości szybciej niż gość z rowerem? Wszak paliwo czy internet nie są już dostępne.
  Rower nie tylko pomoże uciec przed zagrożeniami czy dotrzeć szybciej do kluczowych zasobów: jedzenia, wody pitnej i resztek tego co zostało z cywilizacji. Ponad to pozwoli znaleźć sobie intrarne zajęcie w próbującym się odrodzić społeczeństwie.

  Bądźmy realistami, w klimatach post-apo siła mięśni to tak naprawdę jedyne rozwiązanie, bo paliwa to towar deficytowy lub nawet niedostępny. Nie ma też już infrastruktury, żeby wykorzystać przewagę maszyn nim zasilanych. Więc wszystko, co wspiera to rozwiązanie – narty w terenie zmowym, pontony na rzekach czy właśnie rowery na lądzie dają gigantyczną przewagę.

  I to by było na tyle. Pa!

Zostaw komentarz