KONKURS NR 6: BITWA

276

Konkurs rozwiązany! Sprawdź czy wygrałeś >>>

Podaj JEDNĄ Twoim zdaniem najważniejszą cechę dobrego FPSa i krótko uzasadnij!

W komentarzu na tej stronie wpisz:
1. platformę, na którą chcesz otrzymać grę Call of Duty: WWII (PS4/XO/PC),
2. Odpowiedź konkursową wraz z krótkim uzasadnieniem.

Konkurs trwa od 29 do 31 października 2017. Odpowiedzi zgodnie z powyższym wzorem prosimy umieszczać w komentarzach pod wpisem. Szczęśliwego zwycięzcę wyłonimy 3 listopada 2017, a jego odpowiedź zostanie opublikowana na stronie konkursu. Powodzenia!

*  Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Koniecznie zapoznajcie się z naszymi tekstami poświęconymi serii Call of Duty. Może znajdziecie w nich inspiracje do Waszych odpowiedzi:

Partnerem konkursu jest:

Media Expert

Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Dyskusja276 komentarzy

 1. 1. PC
  2. Dobry historyczny fps powinien mieć wciągającą fabułę oraz powinien być zgodny z prawdą historyczną. Nie może być stronniczy. Gracz musi poznać co to prawdziwa wojna, być uważny i czujny, ponieważ wszędzie czai się wróg. Dopiero gdy zwiążemy się z bohaterem, którym sterujemy i poczujemy prawdziwe emocje będziemy mogli powiedzieć, że gra jest naprawdę dobra.

 2. 1.PC
  2. Realizm jest cechą bez której jakikolwiek fps nie zapadnie nam w pamięci. To na nim głównie opiera się seria Call of Duty a bez którego fabuła ,rozgrywka byłaby tylko nudnym dodatkiem.
  Pozdrawiam

  • 1.PC
   2. Realizm jest cechą bez której jakikolwiek fps nie zapadnie nam w pamięci. To na nim głównie opiera się seria Call of Duty a bez którego dobra fabuła i wciągająca rozgrywka byłaby tylko nudnym dodatkiem.
   Pozdrawiam

 3. Xbox one
  W obecnych czasach w strzelankach najważniejsza jest innowacyjność. Chodzi mi o nowe rozwiązania w samej mechanice gry jak i ciekawą nowatorską fabułę. FPSów jest sporo na rynku i gatunek tej jest mocno wyeksploatowany, nowa gra z jakimiś nowymi, ciekawymi, czasem kontrowersyjnymi rozwiązaniami na pewno ma szansę wybić się na tle innych tytułów.

 4. 1.pc
  2. Grywalność. W grę musi się przedewszystkim przyjemnie grać. Bez dobrze zoptymalizowanego sterowania, grafiki, dźwięku w grę nie idzie grać. A to najważniejsze.

 5. PC.
  Porządny FPS powinien być wyjątkowy. Nie chodzi o grafikę a o fabułe (nawet strzelanie do zombie powinno mieć jakiś sens), emocje i później wspomnienia i wracanie do gry wielokrotnie.

 6. 1. Ps4
  2. W dzisiejszych czasach trudno przebić się wydawcom gier fps dlatego ze jest ich mnóstwo. Call of duty ma niesamowitą historie tyle wydanych egzemplarzy i myślę że z serii na serie są coraz lepsi, poprawiają swoje błędy i dodają nowe funkcje . Najważniejszą cechą fps jest motyw ktory wciąga graczy . Czyli dobra fabuła.

 7. 1.PC
  2.Przerywniki fabularne mają one za zadanie wyeksponować najciekawsze lub kluczowe dla fabuły momenty gry (przeżycia bohaterów, sposób na wyjście z dramatycznej sytuacji czy elementy humorystyczne), korzystając z różnego rodzaju technik (np. spowolnienia, zbliżenia itp.), które śmiało można nazwać “filmowymi”. Wszystko to ma na celu jeszcze lepsze i bardziej realistyczne ukazanie wojny, dobitne oddanie najsilniejszych przeżyć, jakie towarzyszą żołnierzom na polu bitwy, kiedy to niemal bez przerwy oscylują na cienkiej linii życia i śmierci. Przeszedłem wiele FPS ów i tylko te z dobrymi przerywnikami fabularnymi najbardziej zapadły mi w pamięć .

 8. 1. PC
  2.FPS to powiniem byc realistyczny miec cechy tamtych czasów zgodne bronie autentyczne miejsca spoko postacie oraz duzo map roznych małych, dużych a co najważniejsze zeby sie szybko nie nudził .

 9. 1. PS4

  Zdecydowanie najważniejszą cechą dobrego FPS’a, a zarazem jego wisienką na torcie jest jak najdokładniejsze zobrazowanie szczegółów. Gracze kupując gotowy produkt oczekują, aby gra była dopracowana precyzyjnie, do jak najistotniejszych elementów. Doskonałym przykładem jest odwzorowanie szczegółów danej broni, wydawanego przez nią dźwięku czy samej mobilności podczas korzystania z niej(mając mały pistolet, zadajemy mniejsze obrażenia lecz jesteśmy szybcy, natomiast korzystając z ciężkiego karabinu zadajemy ogromne obrażenia, ale jesteśmy ociężali). Istotne jest również doskonałe odwzorowanie otoczenia panującego w danych czasach czy umundurowania żołnierzy.

 10. 1. Xbox One
  2. To czego ja najbardziej poszukuje w FPSach, ale nie tylko – dotyczy to każdej jednej gry – to więź z bohaterem (bohaterami). Kiedy znajdzie się jakiś element, rzecz która w jakimś stopniu łączy nas np. z głównym bohaterem (przy czym może to być zupełna błahostka jak i poważna rzecz np. bohater stracił kogoś bliskiego itp) rozgrywka staję sie zupełnie inna. Dzięki temu że łączy nas coś z główną postacią możemy się z nią utożsamić, chcemy prześledzić jego historię – jak radzi sobie z problemami, które spotykają go na drodze i niekiedy wykorzystać pewne zachowania czy przemyślenia w realnym życiu. Wówczas w FPSie nie chodzi o samo „strzelanie”, traktowane jest to w zasadzie drugoplanowo. Skupiamy się wówczas na samej historii bohatera – i gramy żeby prześledzić jego historię i być może w jakims stopniu odnieść to do swojego życia.

 11. 1.PS4
  2.Czysta na wysokim poziomie rywalizacja jest kluczem do stworzenia świetnej gry FPS. Przeciwnik z drugiej strony ekranu wytycza nam granice a ONLINE jest najlepszą cechą i narzędziem do ich łamania.

 12. 1. PC
  2. Najważniejszą cechą dobrego FPSa jest na pewno ciekawa część fabularna, która pozwoli graczowi wcielić się w znanego bohatera, jak również poznać niuanse ważnych operacji wojennych, pozwalając niekiedy użytkownikowi na zmianę historii. To właśnie dzięki takiej cesze, tak chętnie wracam do początkowych gier z serii Call of Duty.

 13. 1. Moja platforma to Playstation 4.
  2. Moim zdaniem najważniejsza jest różnorodność poziomów. Ciągle naparzanie niezliczonych hord wrogów może być fajne, ale z czasem się to nudzi. Warto to urozmaicić to jakąś misją w samolocie (jak w Medal of Honor: Pacific Assault czy Call of Duty: United Ofensive), w czołgu jak w poprzednich częściach Call of Duty, jakieś misje skradane. Ale ważne jest by było to projektowane i implementowane z głową a nie wrzucane na siłę, bo to tylko odstrasza.

 14. 1. PS4
  2. Według mnie, dobry FPS musi mieć ciągłość zdarzeń.
  Gra jest przez to ciekawsza ponieważ, uczestniczymy w przedstawionej historii ‚krok po kroku’…
  Animacje ‚pomiędzy’ oczywiście wskazane.
  Myślę tak bo sądzę że, ‚przeskakiwanie’ z lokacji do lokacji nie jest tak do końca fajne…

 15. 1.PC
  2. Najważniejszą cechą jest klimat. Jeśli gracz go poczuje i całkowicie się mu odda i wrzuje bez żadnych granic, to zapomina się że jesteśmy tylko graczami, a przenosimy się do wnętrza gry

 16. 1.PC
  2. Najważniejszą cechą jest klimat. Jeśli gracz go poczuje i całkowicie się mu odda i wczuje bez żadnych granic, to zapomina się wtedy że jesteśmy tylko graczami, a przenosimy się do wnętrza gry

 17. 1.ps4
  2. Dużo akcji. Dzięki akcji coś się dzieje w grze i w przerywnikach filmowych. Gra się szybko nie nudzi jak jest dużo akcji.

 18. 1. PC
  2. Moim zdaniem najważniejszy jest ten błysk pierwszego razu po którym wiesz ze to ta gra ze te pieniądze które na nią wydales opłacały się. Call of duty wraca do korzeni i wraca do tego w czym było najlepsze czyli w ciekawej fabule dobrym silniku gry i ciekawej oprawie graficznej. Za czasów moich PC każdy kto miał oryginalnego calla był szcześciarzem ja miałem 2 call of duty II i call of duty world at war. Zawsze wracam do nich w wolnej chwili

 19. 1. PS4
  2. Dobry fps musi być osadzony w ciekawych realiach np 2 ww bądź inna wojna po roku 45. Realizm broni jest wymagany by oddać jak najlepsze wrażenie że my gracze grając wyczuwam się w żołnierza. No i najważniejsze tryby walki oprócz juz dobrze znanego deadmacha bardzie nawiązujące do realiów np coś na kształt lądowania w Normandii,

Zostaw komentarz