Konkurs 2: Peebee

402

SPRAWDŹ CZY WYGRAŁEŚ/AŚ >>>

Która z ras w uniwersum Mass Effect jest Twoją ulubioną i dlaczego? Krótko uzasadnij!

W komentarzu poniżej wpisz:

1. platformę, na którą chcesz otrzymać grę (PS4/XO/PC)

2. Nazwę rasy z krótkim uzasadnieniem!

Konkurs trwa od 13 do 19 marca 2017. Odpowiedzi zgodnie z powyższym wzorem prosimy umieszczać w komentarzach pod wpisem. Szczęśliwego zwycięzcę wyłonimy 21 marca 2017, a jego odpowiedź zostanie opublikowana na stronie konkursu.

*Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Nie chcesz czekać? Zamów już teraz na Ceneo.pl ! :-)


Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Dyskusja402 komentarze

 1. 1. PC
  2. Kroganie. Kroganie to najbardziej poszkodowana rasa w całej Galaktyce. Gdzieś, gdzie
  rządzi demokracja nie pytano się ich o zdanie tylko zakażono Genofagium sprawiając ich
  na bezpłodność lub śmierć ich dzieci przy narodzinach. Mimo to Kroganie są także najbarwniejszą
  rasą dla uniwersum ME, kochaną przez setki graczy. Ich ognisty temperament, cięte teksty
  i krzyki „Jestem Kroganinem!” czy szczególnie uderzanie z główki sprawiły, że Kroganie stali
  się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ras tego uniwersum.

 2. 1. PC

  2. Proteanie – rasa, którą znamy jedynie z opowieści Javika oraz informacji z gry, które były jedynie przypuszczeniami na ich temat. Byli oni najbardziej rozwiniętą organiczną rasą jaką mogliśmy poznać w trylogii. Posiadali oni unikalną możliwość przekazywania informacji poprzez dotyk, oraz zapisywać ich wspomnienia oraz wiedzę w różnych artefaktach. Niestety te fakty nie pozwoliły im pokonać Żniwiarzy, jednakże sam fakt tego że bronili się przez wiele wieków oraz fakt że znaleźli sposób na najeźdźców, który gdyby nie brak zasobów i czasu powiódłby się sprawia że są moją ulubioną rasą z całej oryginalnej trylogii.

 3. Karol 'Roger'

  1. XO
  2. Hanarzy, gdyż jest to jedna z nielicznych niehumanoidalnych ras w Mass Effect, do tego bardzo grzeczna i religijna. Ich wygląd wzbudza zainteresowanie i nie wpasowuje się w typowe wyobrażenie obcej cywilizacji. Ich etykieta wzbudza podziw i aż prosi się, aby zapytać „Dlaczego my nie jesteśmy tak wychowani?”

 4. PS4
  Ludzie – Oni tylko są zdolni do poświęcenia i najgorszych nikczemności. Najwięksi drapieżnicy na Ziemi w historii, żadne tam lwy czy T-Rexy. 150 lat życia bez chorób czyni tę rasę największym zagrożeniem Galaktyki. To rasa, która nie ma żadnych hamulców, zniszczy wszystkich pobratymców, jest dlatego tak unikatowa

 5. 1. PS4
  2. Drell -bo to rasa, o niesamowitej biologii oraz która, kieruje się kodeksem moralnym. Rasa ta posiada mocno zakorzeniony honor i wartości. Posiadają smutną i tragiczną historię, która prawie doprowadziła do ich zagłady. Wydają się nie okazywać emocji i być puści ale zawsze wydawało mi się, że mają w sobie coś więcej,

 6. PC
  Turianie – nie ma innej takiej rasy, która zarazem jest w pewny sposób zawzięta (trzymają się swojego zdania), ale zarazem waleczna i honorowa. Mamy przykład Garrusa, który był jednym z najlepszych towarzyszy w ME1-3. Ludzkość miała nie za dobre relacje z Turianami (Wojna Pierwszego Kontaktu), ale i tak jest to dla mnie ulubiona rasa. Dodatkowo trzeba też pamiętać, że Turianie zgodzili się prawie bez problemu (:P) z pomocą w walce ze żniwiarzami.

 7. PS4

  Żniwiarze – z całego uniwersum to oni wydają się najciekawsi. Są najbardziej zaawansowaną i najpotężniejszą rasą, nawet pojedynczy przedstawiciel budzi w innych istotach niesamowitą grozę. Z punktu widzenia człowieka może wydawać się dziwne lubienie istot, dążących do unicestwienia ludzkości, jednak warto spojrzeć na nich z innej perspektywy. Ludzie również uprawiają rośliny i hodują zwierzęta, a potem zabijają je, by uzyskać pożywienie, ubranie czy ozdoby. Uważamy to za naturalne, bo przecież jesteśmy o wiele bardziej rozwinięci. Tak samo postępują Żniwiarze względem ludzi i innych ras, od których są bardziej zaawansowani w rozwoju, więc można powiedzieć, że rozumiem ich motywację. Oczywiście moja sympatia nie przeszkadza mi w walce z nimi w serii ME :)

 8. PS4

  Zdecydowanie Ludzie, bo są mi bliscy i są inteligentni, pełni skrajności – a tym samym stwarzają ciekawe możliwości rozgrywek z ich udziałem.

 9. 1. PC

  2. Moją ulubioną rasą w uniwersum są Asari. Uwielbiam ich (a raczej je) za wysoką kulturę i technologię jaką reprezentują. Jak również nawiązania do greckiej mitologii (podział bogini na trzy postacie) i jeszcze za design postaci i…

  Albo po prostu powiem, że podobają mi się niebieskie dziewczyny.

 10. 1. PC
  2. RACHNI – bo są dowodem na to, że świat nie jest czarno-biały i nie wszystko jest takie, jakie się z początku wydaje. Poza tym spotkanie z królową Rachni w ME1 i decyzja o tym co zrobić to jeden z najlepszych momentów w serii.

 11. 1,PS4
  2. Turianie -Słyną szczególnie ze zdolności militarnych, stanowią największą część sił Cytadeli. Przed atakiem gethów na Cytadelę imponująca flota ich statków strzegła jej przestrzeni, natomiast sami turianie, dzięki swojemu przygotowaniu militarnemu dominowali w obsadzie Sił Ochrony Cytadeli.

 12. 1.PC
  2.TurianieSłyną szczególnie ze zdolności militarnych, stanowią największą część sił Cytadeli. Przed atakiem gethów na Cytadelę imponująca flota ich statków strzegła jej przestrzeni, natomiast sami turianie, dzięki swojemu przygotowaniu militarnemu dominowali w obsadzie Sił Ochrony Cytadeli. W skutek ataku ich pozycja w strukturach obronnych i porządkowych osłabła na korzyść ludzi, którzy uzupełnili braki.

 13. 1.PS4
  2. Jako że każda z ras ma coś za uszami, jest naprawdę ciężko wybrać. Nie chcę wybierać ludzi, nawet pomimo tego że jestem lojalistą.
  Moją ulubioną rasą pomimo ich szczątkowej obecności w trylogii są Drelle. Zainteresowała mnie ta rasy np. pod względem kultury i takiej stoickości, zachowania spokoju, które nabrały ze swych doświadczeń. Teraz niestety są zdane na los i szkoda, że w Andromedzie raczej ich nie uświadczymy lub jedynie pojedynczych przedstawicieli. Według mnie właśnie oni są sensownym uczestnikiem wyprawy (przeludniona planeta, która przez to została wyeksploatowana – zniszczony ekosystem).

 14. 1.PC
  2. Quarianie, w dużej częsci wybrali swoje pielgrzymki czy tez wygnania jako swoją pokutę za stworzenie gethów, mimo tego, że praktycznie w każdej częsci galaktyki są szkalowani i obdzierani z honoru, nie poddaja się i dalej w pewnym sensie szukaja swojego nowego domu, nie użalają się nad tym w jaki sposób są traktowani a przyjmują to z głową podniesioną wysoko, silne poczucie odpowiedzialnosci za swoje czyny, jest to coś czego na próżno szukać wśród innych ras

Zostaw komentarz