Kolejny remaster znanej serii zmierza w naszą stronę

0

Tym razem swoje trzy grosze w temacie odświeżonych klasyków chce dorzucić SEGA.

Ponad tydzień temu zapowiedziana została zremasterowana wersja serii opowiadającej losy fioletowego smoka o imieniu Spyro. Podejrzewam, że od tamtego momentu emocje jeszcze nie opadły, a już doczekaliśmy się ogłoszenia prac nad odświeżoną wersją dwóch odsłon innej popularnej marki. SEGA poinformowała dziś media, że w nasze ręce trafią unowocześnione wersję dwóch odsłon serii Shenmue.

Taka decyzja nie powinna nikogo dziwić, gdyż zarówno pierwsza odsłona, jaki i sequel, zostały bardzo ciepłe przyjęte zarówno przez kretyków, jaki i przez graczy. Na temat samych remasterów, większych szczegółów na ten moment brak. SEGA zapowiedziała już jednak, że spodziewać się można przeskalowanej na dzisiejsze standardy rozdzielczości, a także usprawnionego interfejsu. Do rąk graczy oddane zostaną również dwie wersje językowe obydwu odsłon produkcji – originalna, japońska oraz angielska. Możliwy będzie również wybór między klasycznym rodzajem sterowania oraz zupełnie nowym, przygotowanym na potrzeby reedycji.

Dwie części serii Shenmue po liftingu trafią na PlayStation 4, Xboksy One oraz komputery osobiste. W przypadku wersji konsolowych, dostępne będzie wydanie pudełkowe oraz cyfrowe, natomiast PCtowcy będą mogli nabyć remaster za pośrednictwem Steama. Konkretna data premiery nie została ujawniona, ale debiut odświeżonego Shenmue zapowiadany jest jeszcze na ten rok.

Źródło: IGN

 

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz