Kolejna zremasterowana trylogia trafi na PlayStation 4?

1

Prawdopodobnie w następnym miesiącu doczekamy się zapowiedzi kolejnej kultowej trylogii, która zremasterowana zostanie z myślą o PlayStation 4.

Jak donosi brytyjski oddział Kotaku, kolejną serią, po Crashu, która doczeka się odświeżonej wersji, będzie ta opowiadająca losy fioletowego smoka o imieniu Spyro. Według tego samego źródła, Sony ma zapowiedzieć Spyro the Dragon Trilogy Remastered już w przyszłym miesiącu, a w skład pakietu wchodzić ma Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage oraz Spyro: Year of the Dragon.

Zestaw miałby też trafić na rynek już w trzecim kwartale tego roku. Spekuluje się, że konkretniej, premiera przypadłaby na wrzesień. Taka data nie byłaby zresztą przypadkowa, gdyż to na ten miesiąc przypada 20 rocznica wydania pierwszej odsłony serii, wchodzącej zresztą w skład zremasterowanej trylogii.

Co ciekawe, Spyro the Dragon Trilogy może okazać się tylko czasową pozycją ekskluzywną dla posiadaczy PlayStation 4. Mówi się więc, że cały pakiet mógłby też w przyszłym roku trafić na inne platformy. Miałoby to działać na podobnej zasadzie, jak w przypadku Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, które zmierza rzekomo na komputery osobiste i Nintendo Switch. Wygląda więc na to, że tymczasowe exclusive’y stają się już normą w przypadku rynku gier.

Na ten moment to wszystko co można powiedzieć. Cały przeciek wygląda na bardzo bogaty w szczegóły. Ciężko jednak stwierdzić, co z tego wyjdzie – przekonamy się dopiero w marcu, kiedy rzekomo wszystko to miałoby stać się informacją oficjalną. W międzyczasie zapraszam natomiast do zapoznania się z najnowszym tekstem Łukasza, w którym możecie poczytać o innych remasterach, które warto obdarzyć zainteresowaniem.

Źródło: IGN

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz