Kolejna produkcja Bethesdy ląduje na Nintendo Switch

0

Walka z nazistami przenosi się na kolejną platformę.

Bethesda nie przerywa swojego romansu z najnowszą konsolą od Nintendo. Najpierw na Switcha trafił Doom z 2016 roku, następnie Skyrim w edycji specjalnej. Podobny los spotkał ostatnio mobilne Fallout Shelter, a i czwarty Fallout ma w niedalekiej przyszłości zawitać na tej platformie. A teraz do tablicy wywołany został B.J. Blazkowicz – Wolfenstein II: The New Colossus właśnie trafiło na Nintendo Switch.

Produkcja szwedzkiego Machine Games debiutowała pod koniec zeszłego roku, na standardowej trójcy platform, czyli PC, PlayStation 4 i Xboksach One. Zebrała wówczas naprawdę świetne oceny i okazała się być godnym następcą Wolfenstein: The New Order. Zachwytów nad tym tytułem nie potrafił u nas ukryć Dawid, który w swojej recenzji, wlepił grze maksymalną możliwą notę. A teraz The New Colossus, w swojej pełnej i, na szczęście, nieocenzurowanej krasie mogą sprawdzić posiadacze Nintendo Switch. O jakość portu nie ma się też co obawiać – jego przygotowaniem zajęło się studio Panic Button, które w przypadku przenoszenia Dooma i Rocket League na tę platformę, pokazało, że zna się na swojej robocie.

Co ciekawe, jest to też dopiero druga gra z całej serii, która trafiła na konsole od Nintendo. Pierwszym takim przypadkiem był… Wolfenstein 3D, który w 1994 roku został udostępniony posiadaczom Super Nintendo Entertainment System. Historia pisze się więc na naszych oczach.

Źródło: VG24/7


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz