Kolejna Polska produkcja trafi na Nintendo Switch

0

Tym razem swojego szczęścia spróbuje studio Jujubee Games.

Realpolitiks, strategia czasu rzeczywistego od polskiego studia Jujubee, do tej pory dostępna była na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych. Teraz jednak zapadła decyzja o przeniesieniu gry na konsolę. Wybór jednak nie padł ani na Xboksy One, ani na PlayStation 4 – tytuł ten ma natomiast trafić na Nintendo Switch.

Polacy już teraz zapowiadają, że praktycznie wszystkie mechaniki tej produkcji, przeniesione zostaną na konsolowy port. Co więcej, właściciele Switcha kupujący Realpolitiks otrzymają również w cenie gry dodatek opatrzony nazwą „New Power”. Data premiery wersji tego tytułu na konsole Nintendo nie jest na ten moment znana, jednak Jujubee zapewnia, że będzie to miało miejsce na przestrzeni trzeciego kwartału bieżącego roku.

Nieco dziwi decyzja o pomięciu dwóch najbardziej popularnych konsol, czyli tych od Sony oraz Microsoftu. Tym bardziej, że biorąc pod uwagę chociażby nasz lokalny rynek, Nintendo Switch wciąż jeszcze raczkuje. Myślę jednak, że śmiało można założyć, że następstwem tej decyzji, będzie również wydanie Realpolitiks na PlayStation 4 oraz Xboksy One.

Źródło: Hardcore Gamer

 

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz