Jaki Power Bank zabrać ze sobą na wakacje?

0

Jaki power bank kupić? Pomagamy w zakupie podręcznego źródła zasilania.

Słoneczna pogoda zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy wypadów w góry i nad morze, byle jak najdalej od cywilizacji. Zawsze jednak warto mieć pod ręką w pełni sprawny smartfon, aparat fotograficzny czy kamerę. Z dala od wielkich miast najtrudniej o dostęp do energii elektrycznej, dlatego dobry Power Bank to rzecz, bez której nie sposób poradzić sobie dzisiaj na wakacjach. Jeżeli poszukujecie dla siebie podręcznego banku energii, koniecznie zapoznajcie się z naszymi wskazówkami!

JAKIE URZĄDZENIA NAŁADUJĘ POWER BANKIEM?

Power Bank to podręczne źródło energii, które doskonale nadaje się do podładowania smartfona, tabletu, e-czytnika, aparatu fotograficznego, kamery, przenośnego odtwarzacza muzyki lub kontrolera konsoli. Nie przyda się jednak do uzupełnienia poziomu energii w baterii laptopa. Wynika to z tego, że większość banków energii posiada napięcie wyjściowe rzędu 5V, które wystarczy do naładowania baterii większości urządzeń przenośnych, ale nie podoła notebookowi. Wyjątek stanowią modele z technologią e-USB, która pozwala na dopasowanie wysokości napięcia do ładowanego urządzenia. Power Banki są kompatybilne z większością dostępnych na rynku sprzętów, ponieważ są wyposażone w porty USB i microUSB, istnieją jednak urządzenia, vide sprzęt Apple, które wymagają posiadania specjalnych przejściówek.

CZY POWER BANKI SĄ BEZPIECZNE?

Korzystanie z Power Banku jest bezpieczne pod warunkiem, że bank energii został wyposażony w specjalne zabezpieczenia, które chronią go przed zagrożeniami, takimi jak zwarcia, przepięcia, przetężenia elektryczne, nadmierne ładowanie i rozładowywanie czy przegrzanie. Większość Power Banków z wyższej półki ma takie zabezpieczenia, z kolei tańsze podróbki z mniej pewnego źródła mogą być ich pozbawione. Stosowną informację na ten temat znajdziecie w szczegółowej specyfikacji technicznej banku energii. Pamiętajcie, że z tanich zamienników korzystacie na własną odpowiedzialność.

JAKĄ POJEMNOŚĆ BATERII WYBRAĆ?

Pojemność Power Banków, tak jak baterii chyba wszystkich urządzeń przenośnych, wyrażana jest w miliamperogodzinach, w skrócie mAh. Banki energii posiadają różne akumulatory, średnio od 2 000 mAh do nawet 20 000 mAh. Za odpowiednio wydajny uważa się Power Bank, który pozwala na podwójne naładowanie smartfona lub pojedyncze naładowanie tabletu. W przybliżeniu jest to od 6 000 do 8 000 mAh. Wbrew pozorom, więcej nie zawsze znaczy lepiej. Rozsądniej jest zainwestować w Power Bank bardziej rozpoznawalnej marki, nawet o mniejszej pojemności, niż chińską podróbkę w niskiej cenie, która po kilku użyciach może, ale oczywiście wcale nie musi, odmówić posłuszeństwa. Co więcej, bateria baterii nierówna. Jedne ładują się szybciej, ale są też bardziej podatna na samorozładowanie, drugie będą ładowały się wolniej, ale straty energii będą znacznie mniejsze.

 PO CO MI DWA PORTY USB?

Być może zauważyliście, że wiele spośród dostępnych na polskim rynku Power Banków posiada dwa porty USB. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że pozwala ono na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Zwykle porty USB w bankach energii posiadają oznaczenia 1A i 2.xA, które odnoszą się do natężenia prądu elektrycznego. Pierwszy przystosowany jest do ładowania urządzeń przenośnych z mniej pojemną baterią, drugi lepiej sprawdzi się w przypadku sprzętów większych, takich jak na przykład tablety. Stosowną informację na ten temat znajdziecie w szczegółowej specyfikacji technicznej Power Banku.

CZY POTRZEBUJĘ WSKAŹNIKA POJEMNOŚCI?

Wskaźnik pojemności akumulatora to dodatek, który pojawia się na wyposażeniu coraz większej liczby Power Banków. Łatwo zrozumieć dlaczego: jego największą zaletą jest oczywiście to, że dostarcza informacji na temat tego, na ile kolejnych ładowań bank energii pozwoli, ale  to nie wszystko. Nie tylko informuje o tym czy bateria jest w pełni naładowana, ale umożliwia także lepszą kontrolę nad jej kondycją, kiedy urządzenie nie jest używane. Wskaźnik pojemności ma zwykle postać kilku diod LED ułożonych w jednej linii, trochę rzadziej spotyka się niewielki wyświetlacz LCD.

JAKĄ OBUDOWĘ NAJLEPIEJ WYBRAĆ?

Kiedy zaczniecie poszukiwania w sklepach internetowych, zauważycie że rodzajów Power Banków jest tak wiele, jak gwiazd na niebie. Jedne są eleganckie i zrobione z aluminium, inne mają toporne, gumowe obudowy, jeszcze inne wykonane są z plastiku. To jaki bank energii powinniście wybrać zależy tylko i wyłącznie od waszych osobistych preferencji i stylu życia., dlatego zastanówcie się dobrze, czego dokładnie potrzebujecie! Jeżeli uprawiacie sport, zdecydowanie lepszy będzie dodatkowo wzmocniony i odporny na zachlapania bank energii. Jeżeli jednak cenicie sobie styl i wygodę, warto pomyśleć nad czymś lżejszym, mniejszym i bardziej eleganckim. Możliwości jest wiele, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.

NA JAKIE DODATKI ZWRACAĆ UWAGĘ?

Poza wskaźnikiem pojemności i dodatkowym portem USB warto rozejrzeć się za Power Bankiem, który wyposażony będzie w uchwyt pozwalający na przyczepienie go do plecaka lub torebki, wbudowany kabel ładowania lub diodę LED, dzięki której bank energii będzie też przenośną latarką. Dobrym pomysłem dla amatorów spędzania wolnego czasu z dala od cywilizacji będzie ogniwo solarne.

Przed wami 7 propozycji Power Banków:

SUNEN POWERNEED – ŁADOWARKA SOLARNA 8000 MAH

Sunen PowerNeed

Ładowarka solarna PowerNeed ma pojemność 8 000 mAh. Została wyposażona w panel słoneczny i wskaźnik promieniowania, który informuje o tym, kiedy energia słoneczna jest wystarczająca do ładowania urządzenia. Dzięki dwóm portom USB o różnym natężeniu możliwe jest jednoczesne ładowanie smartfona i tabletu. Gumowa obudowa chroni sprzęt przed zgubnymi skutkami upadków i jest odporna na zachlapania. Wbudowana dioda LED pozwala na używanie urządzenia jak latarki. Sprzęt posiada wskaźnik pojemności. Wymiary ładowarki solarnej PowerNeed to 140 x 75 x 17mm, waga wynosi 200 g.

NAJNIŻSZA CENA NA CENEO.PL: 100,21 zł

Pojemność: 8 000 mAh
Wskaźnik pojemności: TAK
Gniazda: 2xUSB: 5V, 1A; 5V 2A
Wymiary: 140 x 75 x 17 mm
Waga: 200 g
Dodatkowe: panel solarny (1W), dioda LED, odporny na zachlapanie

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz