Industrial od twórców This War of Mine

0

Pierwsze szczegóły na temat nowego projektu.

Industrial to nazwa kodowa nowej gry warszawskiego 11 bit Studios, twórców This War of Mine. Oficjalna prezentacja odbędzie się dopiero na początku września, w trakcie imprezy PAX Prime, ale już teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nowego projektu.

Wiadomo na pewno, że Industrial nie jest kontynuacją This War of Mine 2. Nie oznacza to jednak, że gry nie będą miały żadnego wspólnego mianownika. Nowy projekt również ma poruszać ważne tematy i wymagać od gracza emocjonalnego zaangażowania.

Chcemy, aby po wyjściu z gry ludzie gapili się w ścianę i rozmyślali: ‚wow, czy to naprawdę się wydarzyło? Zabiłem tego gościa?’. Tego właśnie pragniemy. Nie tego, abyście po wyłączeniu konsoli szli do sklepu. Nie – powinniście nad tym rozmyślać. Już teraz wiemy, że niektóre granice da się przesunąć jeszcze bardziej. Możecie spodziewać się, że w naszej kolejnej grze przekroczymy takie, które były dla nas nietykalne w This War of Mine – mówi Karol Zajączkowski, menedżer ds. PR i marketingu.

Jeszcze rok temu nad Industrialem pracowało zaledwie 10-15 osób, obecnie jest ich blisko 60. Twórcy zapowiadają, że nie będzie to produkcja indie, ale coś pomiędzy grą kategorii AAA i tytułem niezależnym. Premiera odbędzie się prawdopodobnie w 2Q2016.

Źródło: Eurogamer


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz