Ile jest gier na Steam? Bardzo, bardzo dużo…

1

Liczby robią niesamowite wrażenie.

SteamSpy to serwis, w którym na bieżąco możemy sprawdzać najróżniejsze statystyki związane z popularną platformą firmy Valve. Portal PC Gamer postanowił ostatnio poznać liczbę dostępnych na Steamie produkcji. Wynik może być dla was zaskakujący, ponieważ pokazuje, że na platformie znajdziemy ponad trzydzieści tysięcy pełnoprawnych gier. Do statystyk nie zaliczają się jakiekolwiek dodatki, filmy i inne bonusowe zawartości.

źródło: PC Gamer

Jeśli dotychczasowe wieści nie zrobiły na was większego wrażenia, to dodam, że w ciągu ostatnich dwóch lat, na Steamie pojawiło się aż szesnaście tysięcy produkcji, co przekłada się na połowę całej biblioteki. W 2017 roku wypuszczono 6700 gier, natomiast w ubiegłym roku aż 9300 pozycji. Jeśli sytuacja będzie dalej rozwijała się w tak dynamiczny sposób, to wszystko wskazuje na to, że w bieżącym roku na platformie powinno być już ponad czterdzieści tysięcy gier. Ciekawe tylko, jak na wyniki wpłynie popularność launcherów innych wydawców, którzy coraz pewniej startują do bezpośredniej rywalizacji ze Steamem. Ostatnim głośnym przypadkiem było umieszczenie The Division 2 wyłącznie na uPlay i Epic Games Store.

Jedno jest pewne – branża gier to coraz poważniejszy rynek, który cieszy się ogromną popularnością, zarówno u graczy, jak i twórców. Wiele gier dostępnych na Steamie tworzonych jest przez małe, często jednoosobowe, studia, które próbują stawać w szranki z bardziej popularnymi tytułami.

Źródło: PC Gamer


Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. This is the perfect solution of the useful website http://mycomputerwindows10.com and you are get the more information are this website. this is the one of the best website for the more user are like the information are get the new working are most usefully.

Zostaw komentarz