Huawei VR

0

Kolejny gigant branży elektronicznej dołącza do wyścigu.

Firma Huawei pokazała w Szanghaju własny zestaw wirtualnej rzeczywistości. Huawei VR działa na zasadzie analogicznej do Gear VR Samsunga. Urządzenie jest kompatybilne z flagowymi smartfonami P9 i P9 Plus, jak również Mate 8.

Zważywszy na fakt, że wszystkie trzy wyposażone są w ekrany działające w rozdzielczości 1080p, jakość obrazu raczej nie powali nikogo na kolana. Producent zapewnia jednak, że jest to pierwszy zestaw wirtualnej rzeczywistości, który może pochwalić się prawdziwie przestrzennym dźwiękiem.

Jak prezentuje się reszta specyfikacji technicznej? Huawei VR pracuje z 20ms opóźnieniem, a jego pole widzenia posiada zasięg 95 stopni. Czyli zaledwie 1 stopień mniej niż w przypadku Gear VR. Dodatkowo google chińskiego producenta posiadają filtr niebieskiego światła, chroniący oczy.

Huawei VR w dniu premiery ma udostępnić odbiorcom ponad 4000 darmowych filmów, 40 darmowych gier oraz setki panoramicznych zdjęć i wycieczek. Niestety prawdopodobnie jedynie niewielka część z udostępnionych treści będzie materiałem VR.

Na razie Huawei zachowuje zarówno cenę, jak i datę premiery w tajemnicy. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać.

Źródło: Engadget


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz