Horizon: Zero Dawn święci sukcesy!

0

Dziś upływa równy rok od światowej premiery Horizon: Zero Dawn i Guerilla Games dzieli się ze światem swoimi wynikami sprzedaży.2801

Horizon: Zero Dawn docenione zostało na całym świecie. Gra zebrała fantastyczne oceny (u nas „tylko” 77/100) i zgarnęła wiele nagród. Dopełnieniem sukcesu okazało się jeszcze Frozen Wilds (daliśmy 80/100), które było chyba najgorętszym rozszerzeniem zeszłego roku. Teraz, rok po premierze, nadszedł czas podsumowań. A Guerilla Games zdecydowanie ma o czym mówić.

Twórcy podzielili się wynikami sprzedaży. Okazuje się więc, że Horizon: Zero Dawn rozeszło się  w ilości 7,6 miliona egzemplarzy! Wynik robiący wrażenie, prawda? A można śmiało założyć, że zostanie jeszcze poprawiony, gdyż niedawno na rynek trafiła kompletna edycja, zawierająca podstawkę i dodatek Frozen Wilds. Oto co w kontekście takich wieści powiedział Hermen Hulst, dyrektor zarządzający w Guerilla Games i współzałożyciel studia:

„Mieliśmy ogromne ambicje związane z Horizon: Zero Dawn i zbliżając się do premiery wiedzieliśmy, że gracze są podekscytowani, ale zobaczenie wyników sprzedaży na takim poziomie to jest wręcz niepojęte. Od premiery, miliony graczy dołączyły do Aloy w trakcie jej odkrywania sekretów „starożytnych”. Mamy nadzieję, że odczuwali oni podobną przyjemność z obcowania z Horizon: Zero Dawn, jaką my mieliśmy podczas jej tworzenia.”

My natomiast mamy nadzieję, że to nie była ostatnia produkcja z tej serii. Teraz, gdy Horizon: Zero Dawn osiągnęło status „najlepszej nowej marki na PlayStation”, myślę, że takie oczekiwania nie są zbyt wygórowane. Więc, drogie Guerilla Games – kiedy zapowiedź sequela?

Źródło: Gematsu

 

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz