Holandia kontra skrzynki – 10 gier na celowniku

0

Problematyczne tytuły nie są tymi, o których ostatnio mówiono najwięcej.

Kansspelautoriteit czyli Holenderska Agencja do spraw Gier zajmująca się między innymi licencjonowaniem kasyn i kontrolą hazardu wzięła na celownik 10 znanych gier komputerowych zawierających skrzynki. Spośród tej grupy aż cztery zostały uznane przez przedstawicieli Agencji za łamiące lokalne przepisy. Teraz twórcy gier mają osiem tygodni, by wprowadzić wymagane przez urząd zmiany pod groźbą zakazu sprzedaży gry na terenie Holandii.

Oficjalnie nie podano jeszcze, jakie to gry, ale publiczna agencja prasowa NOS wymienia Dotę 2, FIFĘ 18, Rocket League i PUBG. Nie wiadomo, czy i które z nich są winne, Agencja podała natomiast, że nie jest zadowolona także z zachowań twórców innych analizowanych produkcji, nawet, jeżeli nie łamią one obecnych przepisów. Obawy Holendrów wzbudza fakt, że kontakt że kontakt nastolatków ze skrzynkami może prowadzić do zainteresowania innymi grami hazardowymi. Szacuje się, że rynek loot boxów wart jest obecnie około 30 miliardów dolarów, a analizy wskazują, że wartość ta może wzrosnąć nawet do 50 miliardów do 2022 roku.

Sprawie skrzynek przyglądają się jednocześnie władze Belgii i Szwecji, a Korea Południowa ukarała ostatnio Nexon i kilka innych firm za podawanie w nieuczciwy sposób szans na zdobycie najrzadszych przedmiotów w skrzynkach.

Źródło: VG247


Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz