Hej, Battle Royale – skąd przybyłeś, dokąd zmierzasz?

0

POPRZEDNIA NASTĘPNA

PROLOG, CZYLI CO TO JEST BATTLE ROYALE?

Akapit dedykowany będzie bardziej tym, którzy przespali ostatnie kilka lat oraz osobom, które niezbyt interesują się tematem. Takich czytelników nie będzie pewnie zbyt wielu, biorąc pod uwagę popularność tematyki, jednak o nich również trzeba pamiętać. W końcu, każdy gatunek gier ma w końcu swoje charakterystyczne elementy. Nie inaczej jest z battle royale.

Battle royale w dużym skrócie to właśnie przetrwanie.

Wszystko opiera się tutaj o starcia w trybie sieciowym. Przeciwko sobie rzucona zostaje konkretna ilość graczy lub drużyn. Wszyscy trafiają na sporych rozmiarów mapę. Gdy już wszyscy się na nią znajdą, rozpoczyna się walka o przetrwanie. Kluczową rolę odgrywa więc zarówno orientacja w terenie, jak i sprawne poszukiwanie ekwipunku, który w przedstawicielach gatunku randomowo porozrzucany jest po mapie. W przypadku rozgrywki drużynowej, dochodzi jeszcze oczywiście aspekt współpracy.

Rozgrywka w battle royale toczy się do ostatniego żywego. Przy sporym rozmiarze map, mogłoby to być skomplikowane, jednak do rozgrywki dodany został jeszcze jeden aspekt, który w skuteczny sposób jest w stanie stopniowo podkręcać tempo zabawy. Otóż dostępny obszar mapy pomniejsza się co jakiś czas, przez co terytorium na którym toczą się walki, z każdą chwilą się pomniejsza. Nie zdążysz do bezpiecznej strefy? W takim wypadku zaczniesz powoli umierać. I tak to, mniej więcej, wygląda w pigułce.

POPRZEDNIA NASTĘPNA

1 2 3 4 5 6 7

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz