GTA V – rozeszło się 65 milionów sztuk

0

Rockstar ma powody do dumy.

CEO Take-Two Strauss Zelnick ogłosił, że sprzedano 65 milionów kopii Grand Theft Auto V. W lutym liczba ta wynosiła jeszcze 60 milionów egzemplarzy. GTA V nieustannie cieszy się popularnością, a wyniki sprzedaży w dwa lata po premierze przekroczyły najśmielsze oczekiwania.

Piąta część kultowej serii debiutowała na konsolach siódmej generacji w 2013 roku. Na konsolach ósmej generacji pojawiła się w 2014, a na komputerach osobistych dopiero w 2015 roku. Niestety, nie wiadomo, jak wyniki sprzedaży rozkładały się dla poszczególnych platform docelowych.

Grand Theft Auto V jest jedną z najlepiej ocenianych i najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. W serwisie Metacritic średnia ocen na każdej platformie docelowej przekracza 90 punktów. Tytuł pojawił się również na naszej liście najbardziej popularnych produkcji na Xboksa 360.

Źródło: Gamespot


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz