Gry z walką o niepodległość w tle

0

Za wolność naszą i waszą.

Dzisiaj 11. listopada, Święto Niepodległości. Aby należycie uczcić ten dzień, przygotowaliśmy dla was zestawienie, na które złożyły się gry wideo traktujące o walce o wolność i niepodległość. Warto się z nim zapoznać, chociażby ze względu na fakt, że znalazły się tu też polskie smaczki. Zapraszamy do lektury!

Homefront: The Revolution

Akcja Homefront: The Revolution toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której Korea Północna dokonała inwazji zbrojnej na Stany Zjednoczone. Po czterech latach krwawej okupacji ruch oporu zaczyna przygotowania do rewolucji wymierzonej przeciwko najeźdźcy. Zadaniem gracza, jako członka filadelfijskiej gałęzi organizacji, jest prowadzenie wojny partyzanckiej z bezlitosnym okupantem.

Premiera: 20.05.2016
Producent: Dambuster Studios
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Chociaż osią fabuły Wiedźmina Trzeciego są poszukiwania Ciri przez Geralta, wątek inwazji Cesarstwa Nilfgaardu na Królestwa Północy odgrywa w niej niepoślednią rolę. Studio CD Projekt RED znane jest z poruszania ważnych tematów, dlatego kwestie, takie jak zdrada, patriotyzm, czy walka o niepodległość podnoszone są w grze bardzo często. Najciekawsze jest jednak to, że poczynania wiedźmina mają bezpośredni wpływ na świat wielkiej polityki, od gracza zależy, jaki będzie finał konfliktu.

Premiera: 2015
Producent: CD Projekt RED
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Enemy Front

Bohaterem Enemy Front jest Robert Hawkins, amerykański korespondent wojenny, który przybył do pogrążonej w wojnie Europy, aby relacjonować wydarzenia z frontów II wojny światowej. Bestialstwo hitlerowców sprawia jednak, że wkrótce postanawia przyłączyć się do Powstania Warszawskiego. Enemy Front zebrał mieszane recenzje, ale zasługuje na uwagę, chociażby ze względu na poruszaną tematykę.

Premiera: 2014
Producent: CI Games
Platformy: PC, PlayStation 3, Xbox 360

Uprising44: The Silent Shadows

Kolejna po Enemy Front polska produkcja próbująca zmierzyć się z legendą Powstania Warszawskiego. Stworzone przez studio DMD Enterprise Uprising44: The Silent Shadows to wariacja na temat strzelanki i strategii czasu rzeczywistego, której bohaterami są cichociemni walczący z okupantem na terenie zrujnowanej stolicy. Niestety, nie można powiedzieć, że gra należy do udanych, a wielka szkoda.

Premiera: 2013
Producent: DMD Enterprise
Platformy: PC


1 2
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz