Gry wideo w klimacie cyberpunk

0

Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?

Dzisiaj polska premiera filmu Blade Runner 2049. Z tej okazji przygotowałem zestawienie gier wideo w klimacie cyberpunka, w które po prostu musicie zagrać, jeżeli macie się za jego wielbicieli. W artykule znalazły się nawet polskie akcenty. Życzę wam przyjemnej lektury i udanego seansu wieczorem!

BLADE RUNNER

Przy okazji premiery filmu Blade Runner 2049 nie sposób nie wspomnieć o grze przygodowej z gatunku „point and click” Blade Runner z 1997 roku. Tytuł luźno związany z powieścią „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach” Philipa K. Dicka i filmem „Blade Runner” Ridleya Scotta z 1982 roku. Bohaterem gry był detektyw Ray McCoy, któremu przydzielono sprawę odnalezienia grupy replikantów. Wkrótce na jaw wychodzą jednak pewne niewygodne fakty, a śledztwo zaczyna zataczać coraz szersze kręgi.

DEUS EX

Prawdopodobnie najbardziej popularna seria gier wideo w klimacie cyberpunk. Potężne korporacje, skorumpowane władze i odrutowani cyberprzestępcy – Deus Ex oferuje wszystko to i wiele wiele więcej. Dzięki Deus Ex: Bunt Ludzkości i Deus Ex: Rozłam Ludzkości, seria, która zyskała popularność na początku lat dwutysięcznych, przeżywa teraz drugą młodość. Deus Ex to kwintesencja cyberpunka, ale Cyberpunk 2077 studia CD Projekt RED ma szanse zdetronizować dotychczasowego króla.

 
1 2 3 4 5
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz