Gry wideo w klimacie cyberpunk

0

Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?

  NASTĘPNA 

Przed wami zestawienie gier wideo w klimacie cyberpunka, w które po prostu musicie zagrać, jeżeli macie się za jego wielbicieli. W artykule znalazły się nawet polskie akcenty. Życzę wam przyjemnej lektury!

BLADE RUNNER

Przy okazji premiery filmu Blade Runner 2049 nie sposób nie wspomnieć o grze przygodowej z gatunku „point and click” Blade Runner z 1997 roku. Tytuł luźno związany z powieścią „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach” Philipa K. Dicka i filmem „Blade Runner” Ridleya Scotta z 1982 roku. Bohaterem gry był detektyw Ray McCoy, któremu przydzielono sprawę odnalezienia grupy replikantów. Wkrótce na jaw wychodzą jednak pewne niewygodne fakty, a śledztwo zaczyna zataczać coraz szersze kręgi.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz