Gry na Dzień Dziecka

0

Pomagamy w wyborze idealnego prezentu!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej właśnie okazji przygotowałem krótkie zestawienie z popularnymi grami dla młodszych i trochę starszych dzieci, które być może pomoże wam w znalezieniu idealnego prezentu. Znajdziecie tutaj tytuły, które ukazały się na popularnych platformach w ciągu ostatniego roku. Zachęcam też do zapoznania się z zeszłorocznym tekstem. Udanych zakupów!

RIME

Rime opowiada historię chłopca, którego morze wyrzuciło na brzegu tajemniczej wyspy. Pod względem klimatu i mechaniki rozgrywki najnowszej produkcji hiszpańskiego studia Tequila Works najbliżej jest do kultowego dzieła Japończyka Famito Uedy – Ico. Rime to połączenie platformówki i gry logicznej – na rozwiązanie czeka szereg zagadek, które na różne sposoby wykorzystują perspektywę, oświetlenie i dźwięk. Tytuł wyróżnia się też przepiękną i emanującą ciepłymi, pastelowymi barwami szatą graficzną.

Producent: Playtonic Games
Premiera: maj 2017
Platformy: PC, X1, PS4
Wiek: 7+

LEGO CITY UNDERCOVER

Premiera LEGO City Undercover a.k.a. Tajny Agent miała miejsce już w 2013 roku, ale gra została wtedy wypuszczona wyłącznie na Nintendo Wii U. Dopiero teraz tytuł zawitał na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jeżeli chodzi o mechanikę rozgrywki, to LEGO City Undercover pełnymi garściami czerpie z popularnej serii Grand Theft Auto, z tą różnicą, że protagonistą produkcji studia TT Fusion jest nie przestępca, ale policjant. Więcej dowiecie się z recenzji Łukasza.

Producent: TT Fusion
Premiera: kwiecień 2017
Platformy: PC, X1, PS4, Wii U, Switch
Wiek: 7+

MARIO KART 8 DELUXE

Mario Kart 8 Deluxe to ulepszona wersja gry doskonale znanej posiadaczom Nintendo Wii U. Na wersję Deluxe składa się zawartość podstawki wzbogaconej o wszystkie dodatki oraz zupełnie nowe postaci i tory wyścigowe. Novum dla serii Mario Kart są tzw. wyścigi antygrawitacyjne, podczas których pojazdy mogą jeździć po ścianach i sufitach. Największą atrakcją wersji Deluxe jest jednak możliwość ścigania się we dwie osoby na podzielonym ekranie konsoli Switch przy pomocy jednego kontrolera Joy-Con.

Producent: Nintendo EAD
Premiera: kwiecień 2017
Platformy: Switch
Wiek: 3+

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz