Gry, a wojna w Wietnamie, czyli wirtualny obraz tego konfliktu

0

Tekst w rytmie rocka i o zapachu napalmu o poranku.

  NASTĘPNA 

Ci, którzy śledzą moją działalność na portalu, zdążyli pewnie zauważyć, że mam lekkiego bzika na punkcie militariów i konfliktów zbrojnych. Dotychczas popełniłem chociażby artykuł o obliczach drugiej wojny, które pomijane są w grach czy też streściłem historię serii Brothers in Arms. Do tej pory w moich tekstach sporo było o największym konflikcie świata, więc (tymczasowo) odpuszczam ten temat.

Ten tekst poświęcony będzie innej wojnie, której historia jest wyjątkowo intrygująca, a która odcisnęła sporę piętno w popkulturze. Przenosimy się więc do przełomu lat 60 i 70 ubiegłego wieku, wprost na Półwysep Indochiński. To tam, a konkretniej w Wietnamie, miał miejsce jeden z istotniejszych konfliktów z czasów zimnej wojny. Właśnie w tym niewielkim państwie, Stany Zjednoczone poniosły bodajże najbardziej dotkliwą porażkę w swojej historii. I to właśnie tamtym wydarzeniom całkowicie będzie poświęcony ten tekst.

Oczywiście, nie macie tutaj do czynienia z rozprawką historyczną, bo taki artykuł nie miałby racji bytu na tym portalu. Postanowiłem się natomiast bardziej przyjrzeć produkcjom, które temat wojny w Wietnamie poruszają. Tytułów, co prawda, nie ma zbyt wiele. Udało mi się zaobserwować, że każda z takich produkcji kładzie nacisk na różne elementy składowe, które pozwalają zbudować całkiem wiarygodny obraz tego konkretnego frontu.

  NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz