Growa Kompania Braci, czyli historia serii Brothers in Arms

6

POPRZEDNIA

Odcinek 6 – Epilog, czyli co dalej z serią Brothers in Arms?

W zakończeniu Brothers in Arms: Hell’s Highway pojawia się scena rozmowy Matta Bakera z jednym z jego zmarłych towarzyszy. Wypowiada on w stronę protagonisty następujące słowa:

– Powiedz mi, Matthew. Udało ci się przejść przez piekło. A co sądzisz o śniegu?

Główny bohater serii odpowiada mu wtedy:

– Poradzę sobie ze śniegiem.

Nie można potraktować tego inaczej, niż jako cliffhanger. Piekło odnosi się do tytułowej „piekielnej autostrady”, jak faktycznie ochrzczona została autostrada 69, będąca kluczowym elementem dla całej Operacji Market Garden, a która określona została jako „piekielna” ze względu na to, jak mocnym ogniem artyleryjskim przykryły tę drogę siły niemieckie. Śnieg zaś? Nie trudno powiązać go z następną operacją sił amerykańskich, czyli ofensywą w Ardenach. Tak naprawdę to właśnie tam aliantów zachodnich spotkały najcięższe walki, co spowodowane było słabym przygotowaniem logistycznym (amerykanie nie otrzymali mundurów zimowych, doszły do tego ciągłe problemy z zaopatrzeniem, którego braki były bezpośrednio powiązane z Operacją Market Garden) i trudnym terenem.

Nie wyobrażam sobie lepszego settingu dla zakończenia historii Bakera i jego własnej „kompanii braci”. Jednak nie jestem pewien, czy ten finał będzie dane nam kiedykolwiek poznać. Jeszcze w 2015 roku Randy Pitchford zapowiadał, że Gearbox Software ma w planach jeszcze kolejną, „autentyczną” odsłonę serii. Od tamtej pory jednak nie ruszyło się w tym temacie dosłownie nic.

Trudno nie wiązać tego zresztą z tym, jakie porażki dotknęły to studio. W ciągu kilku lat po premierze Hell’s Highway, Gearbox Software wtopiło na takich produkcjach jak Duke Nukem Forever, Aliens: Colonial Marines czy wspomniany Battleborn. Jedyną nadzieją dla kliki Randy’ego Pitchforda zdaje się być seria Borderlands oraz właśnie Brothers in Arms. Studio wciąż ma prawa do tej marki i cały czas liczę na to, że w tym temacie coś się w końcu ruszy. Seria, o której piszę w tym artykule, naprawdę zmieniła mój sposób postrzegania gier wojennych. Uważam też, że cała seria zasługuje na znacznie lepsze zwieńczenie swojej przygody z rynkiem gier. Wciąż żyję więc nadzieją, że pewnego dnia zapowiedziana zostanie czwarta część serii. Zasługują na to wszyscy fani serii oraz sam Matt Baker.

POPRZEDNIA

 
1 2 3 4 5 6 7

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja6 komentarzy

  1. From long time ago all are getting so much trouble to convert the format of online video on you tube but no need to worry,here i am posting the address http://myglobalclip.com this is best place through which you can get your goal.

  2. Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) led by cricketer-turned politician Imran Khan emerged as third major political force in Pakistan after the party’s massive rally at Minar-e-Pakistan in October 2011.

    The PTI, founded in 1996 by Imran Khan, wants to made Pakistan a social welfare state. It is the main contender for power against the ruling Pakistan Muslim League-Nawaz leaving the Pakistan People’s Party behind as the main opposition party of the country. http://ptistakeholders.portfoliobox.net/

Zostaw komentarz