Growa Kompania Braci, czyli historia serii Brothers in Arms

6

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

Odcinek 5 – Brothers in Arms: Furious 4

Dalsze losy serii, które miały miejsce po premierze Hell’s Highway, zaczęły malować się już w mniej kolorowych barwach. Nie wiem co pojawiło się w głowach Pitchforda i jego paczki, gdy urodził się w ich głowach pomysł na następną odsłonę. Faktem jest jednak, że następną częścią serii miało być właśnie Furious 4.

Produkcja ta miała całkowicie odbiegać od koncepcji tej marki. Zamiast poważnej historii, pojawić się miała taka, prezentująca luźne i humorystyczne podejście do tematu drugiej wojny, rodem z „Bękartów Wojny” Quentina Tarantino. Zamiast opowieści przeznaczonej dla jednego gracza, gra miała opierać się o czteroosobowy tryb kooperacji. Zrezygnowano nawet z „realistycznej” oprawy graficznej, na rzecz bardziej komiksowej, bardziej pasującej do koncepcji twórców.

W sieci można obejrzeć kilka materiałów z rozgrywki w Furious 4. Wygląda to naprawdę źle. Z ekranu wylewa się totalny absurd, który mógłby znaleźć swoich odbiorców, ale nie, gdy w nazwie znajduje się fraza „Brothers in Arms”. Co to miało mieć wspólnego z braterstwem broni? Jak wytłumaczyć, że czwarta odsłona serii bardziej, niż na kontynuację, wyglądała na – nie bójmy się użyć tego słowa – gwałt marki?

Furious 4 zapowiedziane zostało podczas E3 z roku 2011 i poczułem się w tamtym momencie dokładnie tak samo, jak fani serii Metal Gear Solid przy prezentacji Metal Gear Survive. Produkcja ta zdawała się całkowicie żerować na marce, od której całkowicie odbiegła właściwie każdym elementem rozgrywki. Podobnego zdania byli inni fani serii Brothers in Arms, co nie umknęło uwadze Randy’ego Pitchforda. Ten najpierw zapowiedział, że Furious 4 nie będzie częścią serii, a jeszcze później sieć obiegła informacja, że prace nad produkcją zostały porzucone. Ostatecznie okazało się, że część pomysłów, powstałych przy pracach nad „furiacką czwórką”, przeniesiona została do innej produkcji Gearbox Software, czyli Battleborn. Wiadomo jak potoczyły się dalsze losy tego tytułu – gra okazała się średniakiem, który po pewnym czasie przeszedł na darmowy model rozgrywki, a teraz już spokojnie sobie dogorywa.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja6 komentarzy

  1. From long time ago all are getting so much trouble to convert the format of online video on you tube but no need to worry,here i am posting the address http://myglobalclip.com this is best place through which you can get your goal.

  2. Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) led by cricketer-turned politician Imran Khan emerged as third major political force in Pakistan after the party’s massive rally at Minar-e-Pakistan in October 2011.

    The PTI, founded in 1996 by Imran Khan, wants to made Pakistan a social welfare state. It is the main contender for power against the ruling Pakistan Muslim League-Nawaz leaving the Pakistan People’s Party behind as the main opposition party of the country. http://ptistakeholders.portfoliobox.net/

Zostaw komentarz