Growa Kompania Braci, czyli historia serii Brothers in Arms

6

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

Odcinek 1 – O serialu, który zainspirował Gearbox Software

Seria Brothers in Arms prawdopodobnie nigdy by nie powstała, gdyby nie Szeregowiec Ryan. Był to pierwszy taki dramat wojenny, osadzony w czasach właśnie drugiej wojny, który nie tylko pokazywał brutalność tego konfliktu, ale też bardzo dużą uwagę przywiązywał do zachowań i zmian jakie zachodziły wśród samych żołnierzy, jako pojedynczych jednostek. Jednak ogromnego ładunku emocjonalnego nie dało się zmieścić w filmie, który trwał niecałe dwie godziny.

Spielberg, który ten obraz nakręcił, zdawał się mieć podobne zdanie, bo już trzy lata później, przy współpracy z Tomem Hanksem i HBO, powstał serial opatrzony nazwą Kompania Braci. Oparta o książkę Stephena Ambrose’a, dziesięcio-odcinkowa historia żołnierzy z kompanii E 506 pułku 101 dywizji powietrzno-desantowej, przedstawiona od momentu ich szkoleń w Camp Toccoa do samego zakończenia wojny, pozwalała przedstawić nie tylko więcej balistyki, ale również dawała jeszcze więcej możliwości, w kontekście bliższej obserwacji jakie zmiany zachodziły wśród żołnierzy oraz tego, jak rozwijały się ich relacje. Sam serial okazał się być prawdziwym sukcesem, był wielokrotnie doceniany i wciąż jest obecny w świadomości fanów dramatów wojennych.

Zdaje się też, że był w świadomości ludzi w Gearbox Software, bo pewnym jest, że to właśnie dzieło Spielberga było głównym zapalnikiem, który doprowadził do powstania serii, o której traktuje ten artykuł. Bez Szeregowca Ryana, nie byłoby Kompanii Braci. Bez Kompanii Braci – nie byłoby Brothers in Arms. A przynajmniej nie byłoby zaserwowane w takiej formie, w jakiej ostatecznie zostało.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja6 komentarzy

  1. From long time ago all are getting so much trouble to convert the format of online video on you tube but no need to worry,here i am posting the address http://myglobalclip.com this is best place through which you can get your goal.

  2. Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) led by cricketer-turned politician Imran Khan emerged as third major political force in Pakistan after the party’s massive rally at Minar-e-Pakistan in October 2011.

    The PTI, founded in 1996 by Imran Khan, wants to made Pakistan a social welfare state. It is the main contender for power against the ruling Pakistan Muslim League-Nawaz leaving the Pakistan People’s Party behind as the main opposition party of the country. http://ptistakeholders.portfoliobox.net/

Zostaw komentarz