Gran Turismo Sport wymaga połączenia z Internetem nawet w trybie kariery

0

„Nie możemy nawiązać połączenia z serwerem. Spróbuj później.”

Twórcy Gran Turismo Sport od początku informowali, że ich najnowsza produkcja będzie korzystała z wielu funkcji sieciowych, i to właśnie granie w Internecie będzie jej najważniejszym aspektem. Nikt jednak nie podejrzewał, że nawet do zabawy w trybie kampanii będziemy zmuszeni do nieustannego połączenia z serwerami gry.

Z informacji udostępnionych przez portal Ars Technica wynika, że bez dostępu do Internetu możemy co najwyżej uruchomić tryb Arcade umożliwiający pojedyncze wyścigi pojazdami, które wcześniej odblokowaliśmy online. Ważne jest również to, że bez łączności z Siecią, nasze postępy ani czasy z przejazdów nie są w żaden sposób zapisywane, co oznacza, że po wyjściu z gry zostają automatycznie skasowane.

Egzemplarz z Gran Turismo Sport jeszcze nie trafił w nasze ręce (prawdopodobnie zaczniemy grać od jutra), dlatego nie możemy potwierdzić w stu procentach tych rewelacji. Konieczność „always online” nie jest jeszcze taka straszna, ponieważ obecnie mało kto nie ma podpiętej konsoli do Internetu. Problemem mogą być natomiast serwery gry, które w razie jakiejkolwiek awarii uniemożliwią nawet rozgrywkę w trybach dla pojedynczego gracza…

Źródło: Ars Technica

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz