Gra zdalna PS4. Jak grać w gry z PS4 na PC? – poradnik

5

Poznajcie banalny sposób na odpalenie gier z PS4 na PC.

Jeśli macie w domu jeden telewizor, to z pewnością spotkaliście się z sytuacją, gdzie w tej samej chwili wszyscy domownicy chcieli z niego korzystać. Niestety, każdy miał swoje plany i granie trzeba było odłożyć na później. Z pomocą przychodzi funkcja Remote Play umożliwiająca grę zdalną z PlayStation 4 na komputerze lub laptopie. Wystarczy pobrać jedną aplikację, żeby móc się cieszyć grą na monitorze. Poniżej opiszę krok po kroku, co należy zrobić, żeby tego dokonać.

PlayStation 4 Pro 1TB – sprawdź aktualną cenę
PlayStation 4 Slim 1TB – sprawdź aktualną cenę

Pamiętajcie tylko o tym, że obraz przesyłany jest strumieniowo, dlatego do poprawnego działania będziecie potrzebować dobrego łącza internetowego. W przeciwnym razie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że program w ogóle nie nawiąże połączenia z konsolą lub jakość obrazu będzie stała na bardzo niskim, wręcz niegrywalnym, poziomie. Sony podaje, że szybkość przesyłania i pobierania powinna wynosić co najmniej 15 Mb/s.

GRA ZDALNA PS4 NA PC – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Przed przystąpieniem do prób połączenia konsoli PlayStation 4 z komputerem osobistym, musicie pobrać specjalną aplikację, dostępną na tej stronie. Wybierzcie odpowiednią wersję, w zależności, czy korzystacie z peceta posiadającego system operacyjny Windows czy komputera klasy Mac. Wymagania sprzętowe podane przez Sony prezentują się następująco: Windows 8.1 (32-bitowy lub 64-bitowy), Windows 10 (32-bitowy lub 64-bitowy), OS X Yosemite, OS X El Capitan. Po odpaleniu programu Remote Play można przystąpić już do procesu parowania urządzeń.

GRA ZDALNA PS4 NA PC – JAK NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIE?

 1. Zanim połączycie urządzenie Sony z komputerem, musicie ustawić na PlayStation 4 konsolę jako podstawową. Żeby tego dokonać, należy zalogować się na swoje konto PlayStation Network, a następnie przejść do zakładki „Ustawienia”. Potem trzeba wybrać opcję „Zarządzanie kontami”, a tam kliknąć w wiersz „Aktywuj jako podstawowe PS4”.
 2. Kolejnym krokiem jest ustawienie w konsoli możliwości gry zdalnej. Ponownie wejdźcie w „Ustawienia”, a następnie w zakładkę „Ustawienia połączenia gry zdalnej”. Kliknijcie w pole „Włącz grę zdalną” i gotowe.
 3. Kiedy wykonacie poprzednie kroki uruchomcie na komputerze aplikacje „Gra zdalna PS4”, którą wcześniej pobraliście.
 4. Podłączcie kontroler DualShock 4 za pomocą kabla USB do peceta. Jeśli posiadacie adapter bezprzewodowy, możecie korzystać z pada bez konieczności korzystania z przewodu.
 5. W programie „Gra zdalna PS4” wejdźcie w „Ustawienia”, a następnie zalogujcie się na swoje konto PlayStation Network.
 6. W zależności od prędkości waszego łącza, wybierzcie rozdzielczość oraz liczbę klatek na sekundę (standard lub wysoka). W pierwszym przypadku dostępne są cztery warianty – niska 380p, standardowa 540p, wysoka 720p i najlepsza 1080p. Na początek polecam ustawić najwyższe opcje. Jeżeli pojawią się jakieś komplikacje, wtedy schodźcie o jeden poziom niżej, aż w końcu uda wam się ustawić odpowiednią jakość obrazu i dźwięku oraz zniwelować opóźnienie w sterowaniu kontrolerem.
 7. Jeśli zrobiliście wszystko jak należy, aplikacja „Gra zdalna PS4” powinna się bez problemu połączyć z konsolą. Wystarczy, że włączycie PlayStation 4, a następnie klikniecie w programie przycisk „Rozpocznij”. Oprogramowanie samo nawiąże połączenie, a wy możecie grać w gry z PS4 na PC.

Mam nadzieję, że mój poradnik okaże się być dla was wartościowy i przydatny. Przy okazji, sprawdźcie również nasz test działania funkcji Remote Play oraz dowiedźcie się, jak udostępniać gry z PlayStation 4 swoim znajomym.


Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja5 komentarzy

 1. Zawsze można też po prostu podłączyć PS4 do normalnego monitora z HDMI. Wbudowany port słuchawkowy w pada robi swoje. Tylko oczywiście trzeba wtedy przenosić konsole w okolice monitora albo mieć odpowiednio długi kabel HDMI. U mnie sprawdza się pięcio metrowy, pociągnięty pod wykładziną oraz listwami przy ścianie. Praktycznie nie widoczny i nie muszę się przejmować moim łączem. Bo jednak u większości dostawców 15mb/s pobieranie to może nie problem (a raczej totalnie nie problem, bo taka prędkość jest już raczej w śmiesznych kosztach), tak prędkość wysyłu jest dość często o wiele mniejsza. Ale jesli ktoś spełnia te wymagania to pewno jest to fajna opcja, bez potrzeby dodatkowych kabli i czy relokowania konsoli :D

 2. Wszystko git tylko szkoda ze nie wspiera win7 opóźnienie znośne gdy się ma router 7Ghz albo na kablu gram zazwyczaj na Mac’u air gdy kobieta ogląda filmy single gites ale online bałem się odpalić ^^

 3. To nie działa. Jak podłączam pada do peceta i chce przełączyć na mój profil to robi mi się czarny ekran i rozpaczą mi połączenie A mam dobre i szybkie łącze. Porażka

 4. Mam problem: gdy klikam ,,wpisz się” otwiera mi się nowe okienko, lecz w nim obraca się ciągle kółko jakby ładowania i nic się nie dzieje. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje? wygląda mi to na to, że aplikacja nie otwiera HTML albo mój komputer to blokuje.

Zostaw komentarz