Google udostępniło Android N

0

Na razie w wersji poglądowej systemu, który wymaga jeszcze wielu poprawek.

Google zdecydowało się na udostępnienie Android N Developer Preview dla kilku wybranych urządzeń. Żeby móc skorzystać z oprogramowania, należy dołączyć do programu Android Beta Program. Twórcy oprogramowania ostrzegają, że mogą występować liczne błędy, zaznaczając jednocześnie, że w każdej chwili istnieje możliwość powrotu do wcześniejszej wersji Androida.

N Developer Preview dostępny jest na tę chwilę na siedmiu urządzeniach: Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Google Pixel C oraz general Mobile 4G. Google podzieliło się również informacją na temat nowości, które wprowadzi akutalizacja:

  • będzie można pracować na podzielonych ekranie – pozwoli to na jednoczesne uruchomienie dwóch aplikacji,
  • dzięki RemoteInput API pojawi się możliwość odpowiadania na wiadomości z poziomu powiadomień,
  • powiadomienia z konkretnych aplikacji będą łączone jeden element,
  • zmniejszenie wykorzystania baterii,
  • poprawienie działania projektu Svelte, optymalizującego oprogramowanie pod katem słabszych urządzeń,
  • pojawi się wsparcie dla Java 8.

Testy Androida N potrwają kilka miesięcy. Google zapewnia, że kolejne wersje testowe mają być publikowane mniej więcej w miesięcznych odstępach. Nie ujawniono na tę chwilę ostatecznej daty premiery oprogramowania. Producent twierdzi jednak, że edycja przeznaczona do ogólnodostępnego użytku powinna pojawić się latem bieżącego roku.

Źródło: Android Developers Blog

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz