Globalne ocieplenie w dodatku do Civilization VI nie jest polityką

0

To odwzorowanie aktualnego poziomu wiedzy.

Nadchodzące rozszerzenie do Civilization VI, Rising Storm wprowadza wiele nowości – odpowiednik dostępnych w poprzednich grach Narodów Zjednoczonych, katastrofy naturalne, które mogą wyrządzać w imperiach poważne szkody, tragedie, takie jak Czarna Śmierć i, co mocno zwraca uwagę, zmiany środowiskowe wywołane przez człowieka. Spalanie paliw kopalnych, wycinanie lasów i niszczenie świata na inne sposoby będzie niosło za sobą konsekwencje.

Twórcy nie chcą jednak, by gracze odczytywali to jako oświadczenie polityczne i zaczęli myśleć, że gra bawi się w politykę. „To tylko odzwierciedlenie bieżącego poziomu nauki” powiedział główny producent, Dennis Shirk rozmawiając z Eurogamerem. Na pytanie, czy Firaxis liczy chociaż, że podniesie świadomość części użytkowników w kwestii przyczyn i źródeł globalnego ocieplenia twórcy nie chcieli już wprost odpowiedzieć.

Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz